За результатами громадської експертизи протокольного рішення №312/21 від 02.02.2017р. “Про розгляд електронної петиції”. « Офіційний портал Чернівецької міської ради
14.11.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Після аналізу протокольного рішення №312/21 від 02.02.2017 р. «Про розгляд електронної петиції» щодо відповідності до Положення про електронні петиції в місті Чернівцях експерти прийшли до наступного висновку, а саме:  

  1. Відповідно до п. 3.1. глави 3 розділу ІІІ «Положення про електронні петиції в місті Чернівцях» електронну петицію після її реєстрації розглядає орган або посадова особа, якому вона подана, тобто якщо петиція адресована голові Чернівецької міської ради, то її розглядає міський голова, а не сесія Чернівецької міської ради.
  2. Також п. 3.2. глави 3 розділу ІІІ Положення вказує, що "Якщо електронна петиція, подана на розгляд міській раді або виконавчому комітету міської ради,секретар міської ради або секретар виконавчого комітету міської ради відповідно, дає доручення виконавчому органу міської радидо компетенції якого належить розгляд порушених у петиції питань, підготувати проект рішення міської ради чи виконавчого комітету міської ради, що може бути прийняте за результатами розгляду електронної петиції з метою вирішення питань, порушених у петиції, чи врахування поданих у ній пропозицій" Тобто якщо петиція подана розгляд виконкому, то рішення по петиції  приймається виконкомом. 

Однак, зі змісту протокольного рішення, вбачається, що рада планує розглядати "ВСІ електронні петиції" навіть ті, які подані голові чи на виконком, що не відповідає п.3.1 Положення.

Відповідно до ч.21 ст.23-1 ЗУ "Про звернення громадян" із змінами від 02.07.2015р. передбачено, що  "Порядок розгляду електронної петиції, адресованої  Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядуваннявизначається відповідно Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, місцевою радою. Тобто міська рада в Положенні визначила порядок розгляду електронних петицій, дане Положення було затверджене рішенням сесії від 25.09.2015р., яке є чинним ніким не скасоване,  тому протокольне рішення має бути приведе у відповідність до Положення. 

Також слід пам"ятати (ч.8ст.51) ЗУ "Про місцеве самоврядування", яка каже, що виконавчий комітет підзвітний і підконтрольний раді і рада може скасувати рішення виконкому (ч.9 ст.59), яке прийняте за результатами розгляду петиції.

Додаткові пропозиції:

  1. Спільно з депутатами Чернівецької міської ради утворити робочу групу щодо внесення змін до Положення про електронні петиції м. Чернівці. Включити в робочу групу громадських експертів, які брали активну участь в громадській експертизі протокольного рішення №312/21 від 02.02.2017р. “Про розгляд електронної петиції”.
  2. Внести зміни в Положення про електронні петиції м. Чернівці, щодо чіткої ідентифікації органу (чи-то посадової особи), на яку покладається обов’язок розгляду електронної петиції. 
  3. Чітко визначити (та виписати в Положенні) умови в яких випадках електронні петиції розглядають на сесії Чернівецької міської ради.

Відомості про експертів,
які проводили громадську експертизу

  1. Баб’юк Ігор Орестович, заступник голови Чернівецької обласної громадської організації “Комітет виборців», директор Чернівецького регіонального ресурсного центру підтримки місцевої демократії, експерт з питань реформи місцевого самоврядування.
  2. Лукінюк Максим Васильович, юрисконсульт ЧОГО «Комітет виборців», експерт проекту «Самі собі творимо владу: Ефективне управління ОТГ через самоорганізацію населення»
  3. Чепель Ольга Дмитрівна, кандидат юридичних наук, експерт з юридичних питань Чернівецького регіонального відділення Асоціації міст України.

Comments are closed.