Ясси « Офіційний портал Чернівецької міської ради
07.03.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Ясси – столиця повіту Молдови – колишньої історичної провінції. Місто розташоване на 7 пагорбах між Ясським хребтом і долиною Жижиян, знаходиться на перехресті найважливіших торгових шляхів. Відоме як перше місто-музей Румунії і налічує близько 120 туристичних пам’яток.

Перша згадка про місто відноситься до 1408 року. До 1862 року Ясси були столицею Молдовського князівства. З об’єднанням Молдавії та Валахії, в 1859-1862 рр.. в Яссах знаходився один з двох урядів Румунії. У 1711 році в Яссах молдавський господар Дмитро Кантемир присягнув на вірність Росії. У 1916-1918 рр.. тут перебував уряд Румунії. Місто підтримувало союзні відносини з Антантою (Бухарест був окупований австрійськими військами).

Євреї становили значну частину, а періодично і більшість населення, починаючи з XVIII століття. У Яссах виник перший єврейський театр, що грав на ідиш. Під час Другої світової війни велика частина єврейського населення була депортована до Трансністрії; більшість вижили і репатріювалися до Ізраїлю в післявоєнні роки.

У 1944 році місто стало ареною запеклих боїв між наступаючою Червоною Армією і румунсько-німецькими військами в ході Яссько-Кишинівської операції, в результаті яких воно було частково зруйноване. До липня того ж року місто звільнили.

Ясси являють собою важливий економічний центр. Хімічна (синтетичні волокна, пластмаси, антибіотики), машинобудівна (дорожні машини, устаткування для хімічної, целюлозно-паперової промисловості), текстильна і харчова промисловість прогресивно розвиваються. Є деревообробні, поліграфічні підприємства. Через залізничний вузол проходить значна частина радянсько-румунського вантажообігу і пасажирообороту.

Оскільки центральна і північно-східна частини міста являють собою пагорби і плоскогір’я, тут зі стародавніх часів процвітає виноградарство. Наприклад, місцевість Котнарь – відома ще з часів Стефана Великого своїми виноградниками. Замок “Котнарь” дуже цікавий своєю колекцією вин, що зберігається в його стінах.

Ясси – університетське місто. Тут в 1860 році був заснований перший Університет в Румунії, будівля якого прикрашає місто і донині. У цьому Університеті вчилися знамениті люди країни. Гордістю міста також є Національний театр, Державна опера, Державна філармонія.

Угода про співпрацю між Муніципалітетом Ясси і містом Чернівці була підписана в м. Чернівці та м. Ясси 6 та 14 жовтня 2012 року.

Міста продовжують розвиток дружби і співробітництва між жителями обох міст. Обидві Сторони заохочують співпрацю та підготовку спільних проектів в соціальній, економічній та культурній галузях.

Міський вебсайт


Comments are closed.