Вдаючись до різних схем тінізації зайнятості, роботодавці області ставлять під загрозу соціальну захищеність буковинців « Офіційний портал Чернівецької міської ради
04.12.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячно здійснює, за визначеними Пенсійним фондом України критеріями, аналіз даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на предмет виявлення роботодавців, за звітністю яких наявні ознаки мінімізації зайнятості й зарплати працюючих та порушення законодавства про нарахування єдиного соціального внеску.

В результаті аналізу звітності страхувальників області з єдиного внеску за грудень 2019 року виявлено 33 роботодавців (з чисельністю працюючих від 20 осіб), у яких впродовж звітного місяця відбулося зменшення штатної чисельності працівників на 10 і більше відсотків порівняно з попереднім звітним місяцем. Така ситуація свідчить про скорочення працюючого населення області та ставить під загрозу їх соціальну захищеність.

Крім цього, у 69 роботодавців області 129 працівників впродовж грудня 2019 року перебували у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю понад встановлену законодавством норму, що є порушенням вимоги Кодексу Законів про працю та Закону України “Про відпустки”.

Негативно впливає на розмір соціальних виплат сьогодні та пенсійних – при досягненні пенсійного віку, неповна зайнятість працівників та оформлення трудових відносин шляхом укладання цивільно-правових договорів. Близько трьох тисяч роботодавців області використовують найману працю понад 10 тисяч працівників на умовах неповної зайнятості, а більше двох сотень роботодавців оформили відносини з 1,5 тисячі працівників шляхом укладання цивільно-правових договорів.

Переліки роботодавців, в діяльності яких прослідковуються ознаки порушень законодавства з оплати праці, пенсійники надіслали до Управління Держпраці у Чернівецькій області для здійснення контрольних заходів з дотримання суб’єктами господарювання законодавства про працю.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вкотре звертається до роботодавців області із закликом дотримуватись вимог трудового законодавства та не вдаватись до застосування схем тінізації зайнятості й мінімізації заробітної плати своїх працівників. Будьте відповідальними за людей, які у вас працюють, забезпечте їм повну зайнятість і гідний рівень оплати праці, адже тільки за таких умов можливо відчувати себе соціально захищеним та впевненим у завтрашньому дні!Comments are closed.