Нелегальна зайнятість і зарплата “в конверті” – прямий шлях до злиденної старості « Офіційний портал Чернівецької міської ради
04.12.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Неврегульованість трудових відносин, їх невідповідність законодавчим вимогам породжують серйозні ризики і для людей, котрі працюють за таких умов, і для держави загалом. Чимало роботодавців, керуючись корисливим прагненням уникнути чи мінімізувати сплату внесків, офіційно декларують заробітки найманих працівників у мінімальному розмірі або нижче, ніж вставлений законом мінімум, водночас виплачуючи підлеглим приховану від оподаткування «сіру» зарплату «в конвертах». Створюючи таким чином враження оманливого благополуччя, безвідповідальні керівники позбавляють своїх підлеглих державних гарантій, передбачених законом, прирікають їх на злиденне існування на старості літ. Вдаючись до використання таких тіньових схем, як оформлення неповної зайнятості при повному завантаженні робочого дня, договорів цивільно-правового характеру замість трудових, в Чернівецькій області роботодавці нараховують зарплату на рівні або меншого за мінімальний розміру понад 21 тисячі працівників.

З огляду на актуальність проблеми, яка, окрім того, зачіпає й інтереси нинішніх пенсіонерів, наражаючи на ризик порушення стабільності отримання пенсійних виплат, пенсійна служба області спільно з органами влади, контролюючими органами й іншими державними службами провадить активну діяльність, спрямовану на її вирішення. В першу чергу старається донести до свідомості страхувальників розуміння важливості дотримання законодавчих вимог з оплати праці та оформлення трудових відносин, роз’яснити негативні наслідки їх порушення як для найманих працівників, так для самих роботодавців, закликає до відповідальності перед державою і людьми. 

Забезпечення працівників гідними заробітками, не нижчими рівня соціальних стандартів, своєчасна сплата внесків – обов’язок кожного керівника, від виконання якого залежать соціальна захищеність і пенсійні перспективи підлеглих та його ділова репутація.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області закликає буковинців рішуче відкидати пропозиції нелегальної зайнятості, вимагати від роботодавців гідної оплати своєї праці та своєчасної сплати внесків, щоб не опинитись без засобів для існування на старості років. Необхідно пам’ятати, що формування розміру пенсійної виплати напряму залежить від величини нарахованої зарплати, яка визначає суму єдиного соціального внеску. За мінімальних заробітків та мінімальних внесків на вищу пенсію, ніж мінімальна, годі й розраховувати, а за нелегальних умов праці можна взагалі залишитися без пенсійного забезпечення.

Кожен громадянин повинен чітко розуміти, що рівень його достатку після виходу на заслужений відпочинок залежить від сьогоднішніх умов праці та рівня її оплати. Нелегальна робота і зарплата “в конверті” – прямий шлях до злиденної старості, не прирікайте себе на такі перспективи!Comments are closed.