Сучава « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.01.2022


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Місто Сучава – центр однойменного повіту, розташованого на північному сході Румуні та є одним з туристичних пунктів Румунії. Це місто відоме у світовій історії як столиця Молдавського князівства та має безпосереднє відношення до минулого цій держави. Тут знаходиться цілий ряд старовинних споруд, а також відома Тронна фортеця молдавських воєвод, що символізує собою славну історію цих місць.
Місто вперше згадується в літописах XII століття. У грамоті одного з правителів Молдови від 1388 року описане як торговий центр на шляху зі Львова до Галац. У 1401 р., при правлінні господаря Олександра Доброго (1400-1432 рр..), Сучава стає резиденцією митрополита Молдавії. Також Сучава була тронною фортецею Молдови до 1566 року, коли столиця цієї середньовічної румунської держави під турецьким тиском була переміщена в Ясси. Сучава перестала бути релігійним і політичним центром Молдавського князівства, а в XX столітті перейшла у володіння Румунії.

Ближче до кінця XIX століття місто стало на шлях індустріального розвитку і з часом тут почали з’являтися великі целюлозно-паперові і деревообробні комбінати, стала розвиватися харчова, машинобудівна, шкіряно-взуттєва і трикотажна промисловість. Сьогодні, місто являє собою економічно розвинений і стабільний промисловий центр країни, з цікавою культурою та історією.

З туристичної точки зору Сучава представляє чималий інтерес і володіє декількома унікальними історичними спорудами і пам’ятниками. Тут непогано налагоджена інфраструктура, є затишні і комфортабельні готелі, організовано зручне транспортне сполучення і навіть є автоматичні інформатори про забруднення атмосфери. Місто досить сучасне і володіє усіма необхідними атрибутами сьогоднішнього дня, включаючи багатофункціональні торгові центри, магазини, розважальні заклади і автоматизовану систему електронних платежів. У деяких віддалених від центру місцях, асфальтовані дороги змінюють бруковані мостові, що привносить певну ступінь романтизму, обволікаючи місто духом минулого.

Таким чином, виникнення Сучави як міста на торговому шляху, ріднить її з Чернівцями, проте близькість до Трансільванії, розвиток ремесел і певна частка угорського і саксонського населення зробило місто дещо іншим, менш “ринковим” і більш “індустріальним”. Доброзичлива атмосфера і гарні храми є прикрасами міста, яке завжди радо і гостинно зустрічає своїх гостей.

Договір про побратимство між Чернівцями та Сучавою підписаний 31 жовтня 2003 року.

Починаючи з цього часу між містами розпочалася реалізація відносин співробітництва в економічній, туристичній, культурній та навчальних сферах, а також в охороні навколишнього середовища.
У жовтні 2008 року відбулися Дні культурного діалогу Чернівці – Сучава. Відбулася виставка народних промислів”Товари виготовлені на Буковині” за участю українських та румунських народних майстрів, а також виставка національної кухні культурологічних товариств краю.

Проект Чернівецької міської ради «Популяризація спільної культурної спадщини між спільнотами в транскордонному регіоні Чернівці – Сучава” переміг у номінації «Фонд малих проектів: Люди – людям».
Реальний проект транскордонного співробітництва екологічного спрямування в рамках Програми «PHARE CBC 2006» здійснили науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Сучавського університету ім. Штефана Великого (Румунія).Серед напрямів роботи – підвищення кваліфікації працівників державних установ, зокрема, Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Чернівецькій області та Державної екологічної інспекції.

Міський вебсайт


Comments are closed.