Сучава « Офіційний портал Чернівецької міської ради
17.04.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Місто Сучава – центр однойменного повіту, розташованого на північному сході Румуні та є одним з туристичних пунктів Румунії. Це місто відоме у світовій історії як столиця Молдавського князівства та має безпосереднє відношення до минулого цій держави. Тут знаходиться цілий ряд старовинних споруд, а також відома Тронна фортеця молдавських воєвод, що символізує собою славну історію цих місць.
Місто вперше згадується в літописах XII століття. У грамоті одного з правителів Молдови від 1388 року описане як торговий центр на шляху зі Львова до Галац. У 1401 р., при правлінні господаря Олександра Доброго (1400-1432 рр..), Сучава стає резиденцією митрополита Молдавії. Також Сучава була тронною фортецею Молдови до 1566 року, коли столиця цієї середньовічної румунської держави під турецьким тиском була переміщена в Ясси. Сучава перестала бути релігійним і політичним центром Молдавського князівства, а в XX столітті перейшла у володіння Румунії.

Ближче до кінця XIX століття місто стало на шлях індустріального розвитку і з часом тут почали з’являтися великі целюлозно-паперові і деревообробні комбінати, стала розвиватися харчова, машинобудівна, шкіряно-взуттєва і трикотажна промисловість. Сьогодні, місто являє собою економічно розвинений і стабільний промисловий центр країни, з цікавою культурою та історією.

З туристичної точки зору Сучава представляє чималий інтерес і володіє декількома унікальними історичними спорудами і пам’ятниками. Тут непогано налагоджена інфраструктура, є затишні і комфортабельні готелі, організовано зручне транспортне сполучення і навіть є автоматичні інформатори про забруднення атмосфери. Місто досить сучасне і володіє усіма необхідними атрибутами сьогоднішнього дня, включаючи багатофункціональні торгові центри, магазини, розважальні заклади і автоматизовану систему електронних платежів. У деяких віддалених від центру місцях, асфальтовані дороги змінюють бруковані мостові, що привносить певну ступінь романтизму, обволікаючи місто духом минулого.

Таким чином, виникнення Сучави як міста на торговому шляху, ріднить її з Чернівцями, проте близькість до Трансільванії, розвиток ремесел і певна частка угорського і саксонського населення зробило місто дещо іншим, менш “ринковим” і більш “індустріальним”. Доброзичлива атмосфера і гарні храми є прикрасами міста, яке завжди радо і гостинно зустрічає своїх гостей.

Договір про побратимство між Чернівцями та Сучавою підписаний 31 жовтня 2003 року.

Починаючи з цього часу між містами розпочалася реалізація відносин співробітництва в економічній, туристичній, культурній та навчальних сферах, а також в охороні навколишнього середовища.
У жовтні 2008 року відбулися Дні культурного діалогу Чернівці – Сучава. Відбулася виставка народних промислів”Товари виготовлені на Буковині” за участю українських та румунських народних майстрів, а також виставка національної кухні культурологічних товариств краю.

Проект Чернівецької міської ради «Популяризація спільної культурної спадщини між спільнотами в транскордонному регіоні Чернівці – Сучава” переміг у номінації «Фонд малих проектів: Люди – людям».
Реальний проект транскордонного співробітництва екологічного спрямування в рамках Програми «PHARE CBC 2006» здійснили науковці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Сучавського університету ім. Штефана Великого (Румунія).Серед напрямів роботи – підвищення кваліфікації працівників державних установ, зокрема, Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Чернівецькій області та Державної екологічної інспекції.

Міський вебсайт


Comments are closed.