Лікування очей носить комплексний характер і підбирається для кожного пацієнта індивідуально із врахуванням особливостей його органу зору. Саме в дитячому віці найлегше справитись з більшістю захворювань зорової системи, не вдаючись до хірургічного лікування. Лікування очей у дітей залежить від своєчасно проведеної діагностики та правильних рекомендацій офтальмолога. Сучасна офтальмологія використовує велику кількість видів, методів та методик для лікування патології органа зору. Окреме важливе місце в дитячій офтальмології займає комп’ютерне лікування очей, яке застосовується для профілактики та консервативного терапевтичного лікування амбліопії, різних видів косоокості, прогресуючої короткозорості, спазму акомодації, атрофії зорових нервів та інших захворювань.
Кабінет комп’ютерного лікування офтальмологічного відділення для дітей в КМУ «Міська клінічна лікарня № 2» оснащений 4 комп’ютерами з лікувально-діагностичними програмами. Програми дозволяють зацікавити маленького пацієнта, запропонувати гру з комп’ютером, значно підвищити ефективність функціонального лікування, об’єктивно контролювати результати та розширити діагностичні можливості.
Програма «ЕУЕ» (Ай) – для діагностики та лікування амбліопії і косоокості, для відновлення і розвитку бінокулярного зору. В основу вправ покладені методи плеоптики, ортоптики і диплоптики.
Програма «Хрестики» – паттерн-стимулятор для лікування амбліопії. Цей стимулятор активує і відновлює між нейронні зв’язки на всіх рівнях зорової системи.
Програма «Павучок» – для лікування амбліопії.
Програма «Контур» – для лікування амбліопії, відновлення і розвитку бінокулярного зору при косоокості.
Програма «Relax» – для лікування спазмів акомодації при короткозорості.
Програма «Квітка» – для лікування амбліопії, короткозорості та спазму акомодації.
Програма «Тир-погоня» для лікування амбліопії та розвитку бінокулярного зору при косоокості.
Програма «Клипок» та «Чібіс» допомагають розробити бінокулярний, стереоскопічний зір та глибинне бачення.