Безкоштовні щонедільні екскурсії « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.01.2022


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
      Початок в 11:45 годин. Місце зустрічі біля Ратуші
      Короткий опис оглядової екскурсії центральною частиною міста.
      Чернівці – столиця буковинського краю, одне з самих найцікавіших і неповторних міст України. Сучасна історична спадщина старовинних Чернівців – це цілісний, майже недоторканий ансамбль, пам’ятник епохи середини ХІХ – початку ХХ століть. Не перебільшуючи, можна стверджувати, що в Україні більше немає прикладів міської забудови такої якості та коштовності.
      Центральна площа – «серце» міста Чернівці. На чільному місці Центральної площі знаходиться Ратуша. Саме ця будівля стверджує статус міста і підкреслює його давню історію. Будівля міської ратуші увінчує гармонію та досконалість архітектурної композиції Центральної площі. Ще одною прикрасою площі є Чернівецький обласний художній музей розміщений в будинку колишньої ощадниці, який є одним з кращих зразків віденської сецесії. Будинки, розташовані тут, визначаються особливим шармом, витонченістю та величністю.
      Ансамбль пішохідної вулиці Ольги Кобилянської, історична назва якої – Herrengasse (тобто Панська). Заселення багатих людей зумовило назву вулиці – Панська, знать підтримувала її аристократичний лоск. Риси ансамблевості у забудові вулиці, що зазнала впливу австрійської і румунської архітектурних шкіл, дозволяють віднести її до пам’яток містобудування. Тут всі будинки заслуговують увагу своєю архітектурною цінністю, 46 з них рахуються пам’ятками архітектури місцевого значення.
      Сучасна Соборна площа сформувалася у другій половині XIX ст. Розташована на вершині плато, на якому розкинулися Чернівці. Назва площі змінювалася в залежності від державного підпорядкування Буковини. В XX ст. ансамбль забудови площі склався остаточно. Зараз площа традиційно є місцем проведення масових заходів чернівчан.
      Площа Пресвятої Марії, історична назва – площа Турецької криниці, . Ця площа зайвий раз доводить, що Чернівці були і є справді поліетнічним містом. Історична назва площі походить від старовинної криниці, яка була викопана в часи панування на Буковині турків-османів, про що свідчить кам’яне обмурування джерела.
      Одна з найстаріших міських площ – площа Філармонії, яка почала формуватися на початку ХІХ ст. Раніше на ній знаходилися мучні склади, й площа називалася Мучною. Нині вона відома чернівчанам як площа Філармонії, яка отримала назву з-за головної споруди – приміщення Музичного товариства, тобто філармонії. На початку ХХ ст. площу прикрасив стильний будинок готелю з вежею «Брістоль», в якому на першому поверсі був один з найдорожчих ресторанів. В центрі площі збудований фонтан і зараз перетворилась на гарний куточок старого міста для відпочинку чернівчан і гостей міста.
      Найкрасивішою міською площею чернівчани вважають Театральну площу – улюблене місце відпочинку та прогулянок чернівчан і гостей міста, окрасою якої є театр імені Ольги Кобилянської, який є іншою перлиною та візиткою буковинської столиці. Розбудова площі почалася зі спорудження палацу юстиції. Наступним був міський театр. Потім послідовно – Єврейський дім, торгово-промислова палата, житлові будинки. Останньою спорудою був Румунський палац культури. Таким чином площа отримала закінчену прямокутну форму. На початку ХХІ ст. на площі влаштована алея зірок знаменитих митців Буковини. Театральна площа за своїм архітектурно-планувальним рішенням не має аналогів у містобудуванні.
      Резиденція митрополитів Буковини і Далмації – тепер Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, внесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та справедливо вважається архітектурним символом міста. Всі будівлі резиденції об’єднані єдиним архітектурним і декоративним рішенням, що створює величний ансамбль. За центральним палацом розташований парк, в якому понад 2 тис. дерев і чагарників з різних кліматичних зон. Є тут і екзоти – представники середземноморської флори (магнолії, рододендрони тощо).


Comments are closed.