Опис прапору м. Чернівці « Офіційний портал Чернівецької міської ради
25.10.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
 

Опис прапору м. Чернівці
Прапор складається з древка, навершя і полотнища

Полотнище – основна частина прапора – двостороннє прямокутної форми, розміром 136 x 180 см.

Лицева сторона полотнища – біле поле з шовку, обрамлене атласною смугою завширшки 12 см з біло-червоних зубоподібних трикутників. В центрі аплікаційна, рельєфна вишивка – герб міста геральдичний щит червоного –кольору, на якому розміщені срібна (біла) відкрита мурована брама з сімома зубцями над ними, в два ряди, вісім (по чотири в ряду) вмурованих каменів, посеред відкритої брами розміщено державний герб України – фігуральний золотий (жовтий) тризуб. Під воротами дві перехрещені лаврові гілки, перев’язані синьо-жовтою стрічкою. Герб обрамлений бронзовим орнаментальним картушем завершений срібною мурованою короною з п’ятьма помітними виступами. Над гербом рельєфно напівкругом академічним шрифтом вишито напис українською мовою: “Чернівці”. Під гербом – “1408” (дата першої писемної згадки про Чернівці). З обох боків гербу і всі чотири кути поля заповнені вигаптуваним рослинним орнаментом, а на кутках поля орнаменти доповнені двома буковими гілками з горішками, листочки яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

Зворотна сторона – жовте поле з репсу обрамлене такою ж смугою як і лицева. В центрі розміщено герб України: геральдичний щит синього кольору з нанесеним на нього золотим фігуральним тризубом. Всі чотири кути поля заповнені рельєфним рослинним фігуральним орнаментом, які доповнені двома дубовими гілками з жолудями, листя яких вишиті шовковими нитками зеленого кольору широкої палітри.

На виготовлення полотнища необхідно буде використати: шовк, репс, атлас, бавовняне полотно, шовкові, металеві нитки срібного, золотого, зеленого (всіх відтінків), темно-коричневого кольорів.

Техніка виконання: ручна робота, аплікація, гаптування, вишивка; гравіровка, чеканка.

Полотнище має бути прикріпленим до древка, цвяхами з декоративними латунними головками.

Древко – кругла діаметром 4,5 см, жердина довжиною 218 см, забарвлене в червоно-білі кольори міста, як і на смузі полотнища, вкісними смугами. На нижньому кінці-повинен бути металевий патрон для гнізда прапорного держака, а верх увінчаний навершям.

Навершя списоподібне, довжиною 51 см, виготовлено з латуні жовтого кольору, і складається з трьох частин: ніжки, цоколя і вершини.

Ніжка – кругла, довжиною 51 см, трубка в перетині 4,5 см, до якої посередині обручами прикріплені протилежно розташовані три скоби форми латинської прописної літери “S”, до яких будуть прикріплюватися нагородні та пам’ятні стрічки. В основі трубки болт з фігурним шурупом при допомозі якого навершя кріпиться до древка.

Цоколь має вигляд трубки довжиною 8 см, на яку посередині насаджено сильно стиснуту з полюсів кулю діаметром 10 см, по колу прикрашену смугою з вичеканеними на ній низкою напівкульок. Кінці трубки, що виходять з кулі по полюсах, мають невеличкий зовнішній вигин у вигляді обідка.

Вершина має вигляд фігурального леза списа розміром 25*13,5 см, закріпленого на латунному стержні, який вставляється у цоколь і ніжку (довжиною 23 см). Щоки списа прикрашені вигравіруваними рослинними орнаментами барочного типу, а в центрі широкої частини з обох сторін, вичеканено накладний герб міста – мініатюри копій герба міста, що на лицевій стороні полотнища прапора. Різняться вони лише тим, що на гербах навершя ворота і корона чорного кольору. Це пояснюється тим, що канони геральдики не дозволяють насаджувати один на одного благородні метали (срібло на золото і навпаки).Comments are closed.