17.06.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

На виконання розпорядження Чернівецького міського голови від 15.11.2018 № 547-р, відповідно до Положення про громадські слухання в місті Чернівцях, за ініціативою секретаря Чернівецької міської ради, відповідно до статей 28, 42 та 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Статуту територіальної громади міста Чернівців, затвердженого рішенням міської ради VI скликання від 25.09.2015 року №1726, наказу Міністерства інфраструктури України від 25.11.2013р. № 940 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус)», з метою залучення представників громадськості до розгляду питання зміни тарифів на проїзд у громадському

електричному транспорті (тролейбусах) зобов’язано провести консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення в строк до 14 грудня 2018 року та громадські слухання з цього питання провести 29 листопада 2018 року о 18 годині в приміщенні департаменту житлово-комунального господарства міської ради, II поверх, зал засідань (вул. Героїв Майдану, 176).
Зазначеним розпорядженням затверджено заходи з підготовки громадських слухань та склад організаційного комітету. Відповідальна особа за підготовку громадських слухань – перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства міської ради – Бурак О.К.
19 листопада 2018 року на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради та 22 листопада 2018 року в газеті «Чернівці» розміщено інформацію про організацію громадських слухань.
На виконання розпорядження Чернівецького міського голови від 15.11.2018 № 547-р, відповідно до Положення про громадські слухання в місті Чернівцях, 29 листопада 2018 року о 18:00 за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 176 (зал засідань ДЖКГ, 2 поверх) проведено консультації з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та громадських слухань щодо зміни тарифів на проїзд у громадському електричному транспорті (тролейбусах).
Протокол, списки учасників громадських слухань та резолюцію громадських слухань розміщено на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради у розділі «Громадська участь» підрозділ «Громадські слухання».
У громадських слуханнях брали участь організаційний комітет з підготовки громадських слухань та 63 особи, з них наділені правом голосу – 58 осіб – учасники слухань.
Голова громадських слухань – Дорош Володимир Ілліч.
Секретар громадських слухань – Прокопець Євген Дмитрович.

Ухвалено наступний порядок денний:

1. Про встановлення тарифів для комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління» на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті.
Доповідач – начальник планово-економічного відділу департаменту житлово-комунального господарства Гладишева Ольга Василівна щодо обґрунтування зміни тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті.
90 одиниць пасажирських тролейбусів включено в проект розрахунку тарифів.
В 2018 році запланований середньодобовий випуск рухомого складу на лінію в кількості 54,5 од., проти факту 2017 року 51,8 од.
Незважаючи на оновлення рухомого складу, тролейбусне управління немає достатньої кількості водіїв тролейбусів для збільшення випуску рухомого складу на лінії більше ніж заплановано.
Діючий тариф на послуги з перевезення пасажирів в міському електротранспорті становить 3,00 грн. за 1 поїздку 1 пасажира (при економічно обгрунтованому в тарифі 3,80 грн. за одну поїздку одного пасажира) затверджений рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 17.07.2018 р. №348/14 та введений в дію з 01.08.2018р.
Розрахунок тарифів на послуги міського електричного транспорту здійснений на підставі Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус), затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України від 25.11.2013 року №940 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 28.11.2013 року за №2035/24567. Економічно обгрунтований тариф складає 4,50 грн. за 1 поїздку 1 пасажира, ріст порівняно з діючим тарифом складає 18,42%.
Впродовж дії тарифу відбулися зміни складових тарифу, а саме:
– витрати на оплату праці перераховані відповідно до розміру прожиткового мінімуму в 1921 грн. встановленого з 01.12.2018 р. на одну працездатну особу з урахуванням доповнень до Галузевої угоди між Міністерством інфраструктури України та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та збільшились на 55,0% для водіїв, 55,3% – для кондукторів, ін. працівників – на 30%;
– витрати на електроенергію перераховані відповідно до встановлених НКРЕКП на період з 01.10.208 р. по 31.12.2018 р. цін на електроенергію для споживачів другого класу з урахуванням збільшення обсягів споживання електричної енергії відповідно до планового показника відпрацювання машино-годин та збільшилася на 6,8%.
Заробітна плата працівникам підприємства розрахована відповідно до штатної чисельності, середньомісячної норми годин на 2018 рік, встановлених тарифних ставок та посадових окладів станом на 01.01.2018 року.
Амортизаційні відрахування визначені відповідно до чинного законодавства, з урахуванням руху основних засобів, зокрема збільшилася на 42,4% по рухомому складу та зменшилась на 9,5% по основнх засобах та нематеріальних активах загальновиробничого призначення.
Витрати на технічний огляд та ремонт рухомого складу розраховані відповідно до системи обслуговування та ремонту об’єктів міського електричного транспорту, згідно наказу Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 03.12.1991 року №120 та скориговані відповідно до фактичних можливостей підприємства.
Витрати на утримання та поточний ремонт контактної мережі та тягових підстанцій розраховані відповідно до акту державного технічного огляду тролейбусної контактної мережі та необхідності усунення виявлених недоліків .
Витрати, нормування яких неможливе, заплановані з урахуванням фактичних витрат в 2017 році.
На сьогоднішній день міський електричний транспорт є основним та доступним видом транспорту для внутрішньо міських пасажирських перевезень. Послуги комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління» є найбільш прийнятними для більшості населення, оскільки в міському електричному транспорті надається право безкоштовного проїзду всім пільговим категоріям населення.
Протягом 2018 року, за період січень-вересень підприємством було прогнозовано перевезти 27768,3 тис. чол., та дана кількість осіб була збільшена на 5,7%. У вищезазначений період всього було перевезено 29361,1 тис. чол., що на 2580,9 тис. чол. більше від загальної кількості перевезених пасажирів у 2017 році.
Збільшення обсягу пасажироперевезень очікується досягти за рахунок збільшення кількості рухомого складу та збільшення його привабливості та комфортності.
Розрахунки тарифів, які зараз запропоновані на розгляд громадськості, виконані КП «Чернівецьким тролейбусним управлінням» з урахуванням вимог чинного законодавства.
Зауваження та пропозицій від громадськості стосовно зміни тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті м. Чернівців у департамент житлово-комунального господарства не надходило.

В обговоренні взяли участь:

В.Дорош зазначив, що для того, щоб підприємство своєчасно виплачувало заробітну плату, розраховувалось по податках, розширювало матеріально-технічну базу та не стало банкрутом потрібно підвищувати тариф на перевезення пасажирів міським електричним транспортом. Згідно наданих розрахунків вартість 1 перевезення становить 4,50 грн. З метою економії коштів населення на визначені цілі та зменшення соціальної напруженості пропоную залишити тариф на перевезення міським електричним транспортом на рівні 3,00 грн., а решту коштів в сумі 1,50 грн. відшкодовувати з міського бюджету.

О.Гладишева доповіла з міського бюджету необхідно додаткових коштів 19 млн.грн. на рік для відшкодування різниці в тарифі ЧТУ. Всі тролейбуси соціальні. Пасажиропотік обраховувався і склав 26391 тис.чоловік в рік.
М.Олексюк підкреслив, що останнім часом зросли витрати на заробітну плату, матеріали та технічне обладнання. Має місце дефіцит водіїв тролейбусів, яких треба навчати, вартість навчання 1 групи становить 240 тис.грн.. Після підвищення заробітної плати почали вертатись на підприємство слюсарі. Стосовно тарифу повідомляю, що підприємство не має права заборгувати ні на один день за спожиту електроенергію, а в тарифі «левова частка» саме вартість електроенергії. Також необхідно утримувати в належному стані матеріально-технічну базу підприємства. На даний час необхідно здійснити ремонт даху над виробничими майстернями, заасфальтувати окремі ділянки території ЧТУ.
В.Середюк повідомив, що на даний час різниця в тарифі, яка відшкодовується з міського бюджету, становить 0,80 грн., що для платників податків становить 26 млн.грн. на рік. При відшкодуванні різниці 1,50 грн. – сума з бюджету буде 50 млн.грн. Тому пропонує плату за проїзд збільшити з 3,00 грн. на 4,0 грн.

В.Васьківський зазначив, що були придбані тролейбуси на автоматичному ході марки «Дніпро», які обслуговують маршрут №11. А чи була розрахована собівартість перевезень і чи було виконано порівняння з працюючими на інших маршрутах тролейбусами ?

О.Гладишева відповіла, що по кожному окремому тролейбусу собівартість не розраховується. Є методика розрахунку, відповідна нормативна база, на підставі якої розраховано тариф.
П.Храпчинська задала питання доповідачу чи прораховувалась потреба в додаткових коштах для відшкодування різниці 1,50 грн. з міського бюджету? Чи прораховувався пасажиропотік? І якщо бюджет все бере на себе, то чому не відшкодовується різниця в тарифі для перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування?
О.Гладишева відповіла, що з міського бюджету потрібно додаткових коштів 19 млн.грн. на рік для відшкодування різниці в тарифі ЧТУ. Всі тролейбуси соціальні. Пасажиропотік складає 29391 тис.чоловік в рік, що на 2580,9 тис. чол., або на 5,7% більше, ніж у 2017 році.
Т.Шепелько висловила своє невдоволення щодо присутніх в залі зацівлених осіб для підняття тарифу в електротранспорті. Вона також зауважила що інші міста, зокрема м. Вінниця мають тариф за 1 поїздку в електротранспорті – 4,00 грн., тож чому в м. Чернівцях тариф складає 4,50 грн. Пані Шепелько підкреслила, що надання послуг в громадському транспорті є достатньо низьким, а саме: недотримання графіку регуляторності руху, морально і фізично застарілі машини, кондуктор не завжди надає квиток пасажиру, відсутність прозорого обліку пасажиропотоку.
І.Іванічек запропонував кондукторів ввести в штат працівників міської ради.
Заслухавши та обговоривши інформацію департаменту житлово-комунального господарства міської ради з питань щодо зміни тарифів на проїзд в громадському електричному транспорті міста Чернівців, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про міський електричний транспорт», «Про автомобільний транспорт», «Про ціни і ціноутворення», наказу Міністерства інфраструктури України від 25.11.2013р. № 940 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги міського електричного транспорту (трамвай, тролейбус)», Статуту територіальної громади м. Чернівців, з метою задоволення потреб громадян у доступних, якісних і безпечних перевезеннях, беручи до уваги рішення тарифної комісії Чернівецької міської ради від 07.11.2018 (протокол №13), висновки департаменту економіки міської ради, розрахунки КП «Чернівецьке тролейбусне управління», пропозиції та зауваження учасників громадських слухань.

УХВАЛИЛИ резолюцію громадських слухань:
1. Рекомендувати виконавчому комітету Чернівецької міської ради – встановити для комунального підприємства «Чернівецьке тролейбусне управління» економічно обґрунтовані тарифи на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті, врахувавши рішення тарифної комісії.
2. Чернівецькій міській раді передбачити кошти на придбання для підприємства нових та вживаних тролейбусів, в т.ч. і на умовах лізингу, на ремонт даху над ремонтними майстернями, асфальтування території підприємства.
3. Департаменту житлово-комунального господарства міської ради спільно з фінансовим управлінням міської ради передбачити кошти на відшкодування різиці між установленим та економічно обгрунтованим тарифом в розмірі 4,50 грн. на послуги міського електричного транспорту.
4. Встановити тариф на проїзд на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті для населення на рівні 3 грн. Вартість проїзду в тролейбусах для студентів ВНЗ та учнів професійно-технічних училищ залишити 2,00 грн. за проїзд у період навчального року, для учнів шкіл – 1,00 грн. за поїздку на період календарного року. Вартість місячного квитка в міському електричному трнаспорті встановити у розмірі – 180,0 грн.
5. Міському кональному підприємству «Реклама» спільно з КП ЧТУ забезпечити встановлення інформаційних табличок з розкладами руху на всіх зупинках громадського транспорту.
6. Активізувати роботу із впровадження електронного квитка у громадському електричному транспорті, постійно інформувати громаду про її хід.
7. Департаменту житлово-комунального господарства міської ради, фінансовому управлінню та департаменту праці і соціальному захисту населення міської ради:
7.1. Здійснити відповідні розрахунки щодо річного обсягу транспортної роботи підприємства для укладання договору про організацію надання транспортних послуг з перевезень міським електричним транспортом в м. Чернівцях з урахуванням заходів, спрямованих на поліпшення якості та безпеки перевезень пасажирів міським електротранспортом.
7.2. Розрахувати вартість проїзного квитка за 1 поїздку в електричному транспорті на вечірньому та нічному рейсах.
7.3. Працювати над оновленням тролейбусного парку, за рахунок придбання нових тролейбусів, розширенням тролейбусної мережі з урахуванням наявних пасажиро потоків та технічних можливостей.
7.4. Розробити Програму підготовки водіїв для комунального підприємства з метою ефективного використання наявного транспортного парку та формування якісного кадрового ресурсу.
7.5. Підготувати нові графіки руху на тролейбусних маршрутах, які вступлять у дію після внесення змін до маршрутів, що обслуговуються автомобільним транспортом.
8. КП «Чернівецьке тролейбусне управління»:
8.1. Забезпечити перевезення громадян пільгових категорій у міському електричному транспорті без обмежень на підставі договорів укладених з департаментом праці та соціального захисту населення міської ради.
8.2. Забезпечити належну якість транспортних послуг, умови для впровадження електронного квитка та максимального заохочення споживачів до безготівкової форми розрахунків.
8.3. Забезпечити належний технічний та санітарний стан електротранспорту, необхідне інформаційне забезпечення транспортних засобів, дотримання затверджених графіків та розкладів руху, відкритий доступ громадян до дних GPS – треків на офіційному порталі Чернівецької міської ради або спеціальному транспортному сервісі-додатку.
8.4. Продовжити заходи щодо підготовки водіїв для підприємства з метою ефективного викоритання наявного транспортного парку та формування якісного кадрового ресурсу.

9. Департаменту житлово-комунального господарства міської ради підготувати звіт про проведення громадських слухань, довести його до відома громадськості шляхом оприлюднення у спеціально створеному розділі «Громадська участь» офіційного веб-порталу Чернівецької міської ради в мережі Інтернет та в інший прийнятний спосіб впродовж 5 робочих днів після їх закінчення.

Протокол
Додаток 1-5
Додаток 6
Додаток 7Comments are closed.