Звіт про роботу архівного відділу Чернівецької міської ради за 2012 рік « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.09.20202. Забезпечення збереженості та державний облік документів Національного архівного фонду.

2.1. У зв”язку із закінченням роботи по перефондуванню зроблено переміщення 1372 справ всередині архівосховищ.

2.2. На державне зберігання надійшло від 8 установ 1935 справ (виконавчий комітет Чернівецької міської ради за 2008р. – 1065; Шевченківська районної у м.Чернівці рада за 2003-2005р.р. – 280; департамент житлово-комунального господарства міської ради за 2004-2009р.р. – 154; управління праці та соціального захисту населення міської ради за 2007-2008р.р. – 57; державна податкова інспекція у м.Чернівці за 2002- 2008р.р. – 146; фінансове управління міської ради за 2004 -2008 р.р. – 130; відділи міської ради: архівний за 2007 – 2010 р.р.- 54; міжнародних відносин та зв”язків з громадськістю за 2007 – 2010р.р. – 49).

3. Створення та розвиток науково – довідкового апарату до документів Національного архівного фонду.

3.1. Відповідно до методичних рекомендацій щодо фондуванняя документів Національного архівного фонду у зв”язку зі змінами конституційних основ держави розпочалася робота по перефондуванню та переробленню описів органів місцевого самоврядування. Здійснено перефондування документів у 4 фондах у кількості 1687 заголовків.

4. Формування Національного архівного фонду. Експертиза цінності документів. Організація зберігання документів Національного архівного фонду в архівних підрозділах підприємств, установ і організацій.

4.1. Для установ списку № 1 розроблено та погоджено з ЕПК держархіву Чернівецької області 5 номенклатур справ ( Шевченківська районна у м. Чернівці рада; департамент житлово-комунального господарства міської ради; фінансове управління міської ради; відділ державної реєстрації та відділ міжнародних відносин та зв”язків з громадськістю міської ради) та 5 інструкцій з діловодства ( виконавчий комітет Чернівецької міської ради; Шевченківська, Першотравнева та Садгірська районні ради; державне підприємство ” Чернівецьке лісове господарство”.)

З ЕК архівного відділу погоджено 1 номенклатуру справ установи списку № 2.

Для Державної податкової інспекції у м. Чернівці розроблено нові положення про експертну комісію та архівний підрозділ, які погоджено з ЕК архівного відділу Чернівецької міської ради.

4.2. Проведено:

4 комплексні перевірки (управління по фізичній культурі та спорту міської ради; Палац дітей та юнацтва; управління освіти міської ради; комунальна медична установа ” Міський клінічний пологовий будинок № 1″);

5 контрольних перевірок (Садгірська районна у м, Чернівцях рада; державна податкова інспекція у м. Чернівці; фінансове управління міської ради; управління праці та соціального захисту населення міської ради; комунальне підприємство ” Спецкомбінат”) з метою контролю за виконанням пропозицій за підсумками комплексних перевірок.

4.4. В 2012 році для учнів Чернівецького професійного ліцею сфери послуг проведено семінар-навчання з питання ” Формування Національного архівного фонду з документів місцевого значення”. На семінарі були присутні 25 учнів. На веб – сайті Державного професійно-технічного навчального закладу “Чернівецькій професійний ліцей сфери послуг” розміщена інформація ” Екскурсія до архіву Чернівецької міської ради”.

Для посадових осіб місцевого самоврядування проведено апаратне навчання з питання ” Роз”яснення положень нової Інструкції з діловодства в Чернівецькій міські раді та іі виконавчих органах”, були присутні 64 посадові особи.

5. Використання інформації документів Національного архівного фонду.

5.7. В роботі із запитами, зверненнями громадян, працівники архівного відділу керуються Законами України ” Про Національний архівний фонд та архівні установи”, ” Про інформацію”, ” Про звернення громадян” та іншими законодавчими актами.

Всього у 2012 році до відділу від громадян надійшло 320 звернень, з них 40 звернень було надано на особистому прийомі. За результатами розгляду звернень надано 410 архівних довідок, з них 385 соціально-правового характеру, у тому числі 391 позитивних, 19 – негативних.

У зв”язку з тим, що в окремих зверненнях, порушується кілька питань, тому кількість довідок, перевищує кількість звернень.

Соціально-правові і тематичні запити розглядаються у встановлені Законом України “Про звернення громадян” строки, архівні довідки оформлюються відповідно до встановлених правил.

З метою удосконалення довідкової роботи у відділі розроблені алфавітки з найбільш актуальних питань:
– відведення земельних ділянок підприємствам та громадянам під будівництво;
– оформлення права власності на земельні ділянки;
– список депутатів міської ради за 1971-2006 роки;
– перелік установ, підприємств і організацій, які зберігають документи з особового складу ліквідованих установ, як правонаступники.

При прийомі звернення працівниками відділу надається усна інформація стосовно документів, які зберігаються у відділі. Якщо заявнику необхідні документи, які зберігаються в держархіві Чернівецької області, трудовому архіві, заявник направляється в цю установу.

Щорічно узагальнена інформація про стан роботи зі зверненнями громадян надається до звіту міському голові та щоквартально в громадську приймальню при міській раді.

Трудовим архівом при виконавчому комітеті міської ради щорічно надається інформація управлінню Пенсійного фонду України в м. Чернівцях про приймання документів з особового складу.

5.8. У відділі відсутні документи з особового складу. Запити щодо підтвердження трудового стажу для призначення пенсій на пільгових умовах або за вислугу років надходять до трудового архіву.

У 2012 році до трудового архіву при виконавчому комітеті міської ради надійшло 358 звернень про трудовий стаж, в т.ч. 11 звернень щодо підтвердження трудового стажу для призначення пенсій на пільгових умовах.

5.13. Відповідно до пункту 3.15. Положення про архівний відділ та рішення виконавчого комітету міської ради від 23.03.2011р. № 184/6 ” Про тарифи на послуги у сфері використання та у сфері забезпечення збереженості архівних документів” архівним відділом виконуються послуги на платній основі. У 2012 році на платній основі виконано 485 запитів.

Тематичний перелік запитів: про виділення земельної ділянки підприємствам під будівництво об’єктів; введення в експлуатацію об’єктів; про передачу у власність, оренду, постійне користування земельних ділянок; про передачу земельних ділянок безоплатно у власність членам садівничих товариств; видачу ордерів на житло, зміна поштової адреси, назви вулиці.

5.14. У 2012 році до відділу надійшло всього 538 запитів, звернень на які надано 946 відповідей ( на платній основі 485 ), в т.ч. негативних – 34.

У звітному періоді надійшов 501 запит соціально-правового характеру, надано 852 архівні довідки.

Результати аналізу звернень у поточному році за характером питань свідчать, що як і раніше найбільше звернень надходить з питань: підтвердження факту виділення земельних ділянок підприємствам та громадянам під будівництво об’єктів, оформлення права власності на земельні ділянки. За прогнозами у 2013 році показник звернень з цих питань майже не збільшиться.

На офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради розміщено інформацію про відділ, обсяг та склад фондів, річні звіти про роботу відділу, роз”яснення щодо деяких статей нового Переліку.

Начальник архівного
відділу міської ради Т.Іващенко


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *