23.05.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» багатодітна сім’я — це сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей віком до 18-років (повноліття).

З 1 січня 2010 року в дію вступив Закон України від 19 травня 2009 року №1343-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей», відповідно до якого надаються такі пільги:

Багатодітним сім’ям:

1) 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю);

2) 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством.

Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;

3) 50-відсоткова знижка вартості палива, у тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

4) позачергове встановлення квартирних телефонів. Абонентна плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

Пільги щодо плати за користування житлом (квартирної плати), комунальними послугами та вартості палива, передбачені пунктами 1-3 частини третьої цієї статті, надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.

Дітям з багатодітних сімей:

1) безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

2) щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров’я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

3) першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

4) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання;

У м. Чернівцях визначено пільгові рейси на 12 соціально значимих автобусних маршрутів по місту Чернівці:

маршрут № 1 Садгора – завод “Кварц” (28 пільгових рейсів);

маршрут № 2 Садгора – вул. Південно-Кільцева (24 пільгових рейсів);

маршрут № 3 вул. Садова – вул. Вижницька (28 пільгових рейсів);

маршрут № 4 вул. Садова – Цецино (54 пільгових рейсів);

маршрут № 6 вул. Садова – вул. Заставнянська (54 пільгових рейсів);

маршрут № 19 вул. Садова – вул. Литовська (48 пільгових рейсів);

маршрут № 21 Стара Жучка – вул. Садова (25 пільгових рейсів);

маршрут № 23 Садгора – вул. Південно -Кільцева (30 пільгових рейсів);

маршрут № 26 завод “Гравітон” – вул. Комарова (54 пільгових рейсів);

маршрут № 26-А завод “Гравітон” – вул. Комарова (8 пільгових рейсів);

маршрут № 27 вул. Садова – вул. Я. Степового (28 пільгових рейсів);

маршрут № 28 Садгора – Чорнівський млин (20 пільгових рейсів);

5) безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей” (375-17).

Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України”

Для отримання посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї багатодітній родині необхідно звернутися до відділу у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради за адресою: вул.. Червоноармійська, 44:

Визначені наступні дні прийому документів для оформлення посвідчень

Понеділок, середа з 10-00 до 17-00 год.

та дні видачі посвідчень:

Четвер з 10-00 до 17-00 год.

(впродовж 30 днів з дня прийому документів)

Посвідчення є документами, що підтверджують статус багатодітної сім’ї і дітей з такої сім’ї та їх право на отримання пільг згідно із Законом України “Про охорону дитинства” (2402-14 ) та іншими актами законодавства.

Посвідчення видаються одному з батьків за місцем його реєстрації протягом одного місяця після подання таких документів:

– заяви батька або матері про видачу посвідчень;

– копії свідоцтв про народження дітей;

– копії сторінок паспорта батька та матері з даними про прізвище, ім’я, по батькові, дату його видачі і місце реєстрації;

– довідки про склад сім’ї;

– фотокарток (батьків та дітей) розміром 30 х 40 міліметрів;

– у разі реєстрації батьків за різним місцем проживання, довідки про те, що за місцем реєстрації батька або матері посвідчення структурним підрозділом не видавалися

Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з шести років.

Посвідчення видаються безоплатно.

Строк дії посвідчень визначається окремо для кожної багатодітної сім’ї і встановлюється з урахуванням перебування в сім’ї не менше трьох дітей у віці до 18 років. Строк дії посвідчення дитини з багатодітної сім’ї визначається до досягнення дитиною 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

У разі досягнення дитиною 14-річного віку в посвідчення вклеюється нова фотокартка

Про втрату посвідчення батьки або діти з багатодітної сім’ї, які досягли 14 років, повідомляють структурний підрозділ, який його видав.

У разі пошкодження, втрати посвідчення або зміни прізвища, імені та по батькові, встановлення розбіжностей у записах видається нове посвідчення після подання усіх документів, передбачених законодавством для його видачі.

Старі та пошкоджені посвідчення повертаються структурному підрозділу, що його видав.

У разі втрати посвідчення батьків багатодітної сім’ї батьками додатково подається інформація щодо розміщення оголошення у друкованих засобах масової інформації.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *