Поліомієліт « Офіційний портал Чернівецької міської ради
26.01.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Поліомієліт (дитячий параліч, хвороба Гейне-Медіна) – гостре інфекційне захворювання викликане вірусом, який вражає нервову систему і протягом кількох годин може привести до повного паралічу. Вірус попадає в організм через рот і розмножується в кишківнику. Першими симптомами є висока температура, втома, головний біль, нудота, регідність шиї та біль в кінцівках. Один із 200 випадків інфікування приводить до незворотного паралічу (особливо ніг). 5 – 10 % паралізованих вмирають в результаті іммобілізації дихальних м’язів.

Поліомієліт вражає головним чином дітей до 5 років.

Вивчено три імунологічно різні типи віруса.

І тип – вірус Брунгільда (по імені мавпи, від якої виділений вірус).

ІІ тип – вірус Лансінг ( м. США де виділений вірус).

ІІІ тип – вірус Леон (по імені померлого від поліомієліту хлопчика).

Вірус дуже стійкий в зовнішньому середовищі ( в молоці і молочних продуктах – до трьох місяців, у воді – 114 днів, в калових масах – 180 днів). Джерелом інфекції є хворий (вірусоносій) , який виділяє вірус з шлунково-кишкового тракту або зі слиззю носоглотки та дихальних шляхів. Передача інфекції проходить повітряно-крапельним і фекально-оральним шляхом (через брудні руки, предмети побуту, продукти харчування, воду). Літньо-осіння сезонність підтверджує значення мух в розповсюдженості захворювання. Інкубаційний період 9-11 днів.

Українські медики рекомендують батькам неповнолітніх дітей перепровірити графік вакцинації, особливо поліомієліту. В Таджикістані вже 6 місяців боряться з хворобою. Там померло 15 дітей, у 360 виявлено ознаки хвороби. Небезпечний вірус завезений з Індії. У 2010 році Афганістан, Нігерія та Пакістан лишаються єдиними ендемічними країнами по поліомієліту в світі. В Україні посилено контроль за приїжджими з азійських країн. Кордони для вірусу прозорі. Його можуть завести в країну люди, в організмі яких вірус знаходиться в інкубаційному періоді або мають атиповий перебіг хвороби.

Вводять вакцину проти поліомієліту до 15 років тричі. Перших два щеплення підготовлюють організм до вводу живої вакцини, яка містить вже убитий вірус. Безпечність вакцини гарантована. Сучасна імунізація найбільш успішна міра припинення епідемії.

Лікар-інфекціоніст Лазнікова О.І.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *