Інформація про роботу управління охорони здоров’я за 6 місяців 2010 року « Офіційний портал Чернівецької міської ради
26.01.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Створення умов для покращення здоров’я населення, забезпечення якісної та доступної медичної допомоги, приведення матеріально-технічної бази лікувальних закладів до сучасних вимог – основні завдання в діяльності лікувально-профілактичних установ міста.

Кількість відвідувань в поліклініки міста за перше півріччя 2010 року дещо збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року та склала 1040 тисяч осіб. За медичною допомогою до стоматологів звернулось 70 тис. хворих. В умовах денних стаціонарів поліклінік та жіночих консультацій пологових будинків отримали лікування 5,8 тис. пацієнтів, ще 6,3 тис. хворих були оздоровлені методом „стаціонар вдома”. Кількість виїздів з метою екстреної та невідкладної допомоги населенню лікарями станції швидкої медичної допомоги за І перше півріччя 2010 року, також, збільшилась в порівнянні з відповідним періодом минулого року та склала 30,7тис. В стаціонарах міста отримали лікування понад 15 тис. хворих.

В пологових будинках міста продовжується практика ведення пологів в індивідуальних та сімейних залах (працює по 11 пологових залів в кожному). Протягом 6 місяців 2010 року в місті Чернівцях зареєстровано 1292 новонароджених ( на 14 більше, ніж за 6 місяців 2009 року ).

В травні 2010 року, після прийняття міського бюджету, складені кошториси закладів охорони здоров’я на 2010 рік. Загальний обсяг видатків галузі на поточний рік затверджений в обсязі 116,7 млн грн., з них, біля 0,3 млн грн. виділено на погашення кредиторської заборгованості закладів охорони здоров’я за товари, роботи та послуги, яка склалась на 01.01.2010 року.

Обсяг видатків галузі за 6 місяців 2010 року склав 53,8 млн. грн., що на 8,4 млн. більше ніж за аналогічний період 2009 року, в структурі: 85,5% – видатки на оплату праці, 6,3% –оплата комунальних послуг та енергоносіїв, усі інші – 7,6% (для порівняння –за І півріччя 2009 року – 10,6%).

Лікувальними закладами залучено позабюджетних надходжень на суму 4,5 млн грн. ( за І півріччя 2009 року – 4,2 млн. грн.) . З цільових фондів міської ради для охорони здоров’я виділено 139,1 тис. грн., з бюджету розвитку на оплату реставраційних робіт – 882,5 тис.грн.

Планово-економічною службою управління визначений стаж роботи працівників галузі, розміри надбавок за вислугу років та, починаючи з 1 січня 2010 року, здійснюється виплата надбавки за вислугу років понад 2500 особам з числа лікарів і середнього медичного персоналу закладів охорони здоров’я міста, на що з міського бюджету додатково виділяється з розрахунку на один місяць по 814 тис. грн..

З 1 січня та 1 квітня 2010 року проведено підвищення посадових окладів працівників галузі відповідно до підвищення розмірів мінімальної заробітної плати та посадового окладу (тарифної ставки) працівника першого тарифного розряду.

Упродовж І півріччя 2010 року оплачено за отримання ліків по пільговим рецептам ветеранам війни 130,5 тис. грн. Забезпечено слуховими апаратами за рахунок міського бюджету – 111 осіб на суму 64,2 тис. грн.

Проведено протезування зубів пільговим категоріям населення на загальну суму 277,0 тис грн., в тому числі 146 ветеранам війни на суму 78,9 тис. грн.

За надання спеціалізованої допомоги в науково-дослідних інститутах та центрах жителям міста з міського бюджету оплачено 185,2 тис. грн.

Управлінням організована робота виборчих дільниць в лікувальних закладах міста, забезпечено надання списків хворих, прикутих до ліжка для організації голосування на дому під час першого та другого туру виборів Президента України.

Протягом І півріччя 2010 р. в управління надійшло 241 звернення громадян. Кількість звернень збільшилась на 14% в порівнянні з відповідним періодом минулого року, в структурі спостерігаються суттєві зміни: збільшення письмових звернень на 35% та зменшення на 27% звернень на усному прийомі громадян. Всі звернення, що знаходились на контролі, вирішені в установлені терміни. За основними причинами надходжень значний ріст спостерігається в структурі звернень з приводу надання матеріальної допомоги на лікування.

Протягом першого півріччя 2010 року розроблені та винесені на затвердження виконкомом міської ради комплексні заходи щодо виконання Загальнодержавної програми забезпечення профілактики ВІЛ – інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ – інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки в м. Чернівцях, розроблені заходи «Про відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», «Про попередження та зменшення вживання тютюнових виробів в місті Чернівцях» та затверджені відповідними наказами по управлінню охорони здоров’я .

Управління охорони здоров’я активно долучається до розробки та впровадження реформ в медичній галузі. Прийнято участь у Всеукраїнській нараді з актуальних питань реформування та розвитку галузі охорони здоров’я України у місті Житомирі, проведена зустріч з медичною громадськістю та керівництвом управління охорони здоров’я міста Кам’янець – Подільська по обміну досвідом реформування галузі. Підготовлені пропозиції до проекту реформування медичної галузі на виконання рішення колегії Міністерства охорони здоров’я України від 29.04.2010 р. «Сучасний стан, реформування та подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги. Оптимізація мережі та ліжкового фонду закладів охорони здоров’я».

В першому півріччі поточного року медичними працівниками міста впроваджено проведення холтерівського моніторування, в хірургічну практику міської дитячої клінічної лікарні – нейрохірургічних оперативних втручань у новонароджених та дітей молодшого віку. Розширено діапазон малоінвазивних операцій за допомогою ендоскопічної хірургії. В центрі амбулаторної хірургії на базі КМУ «Міська поліклініка № 2» успішно проводяться оперативні втручання з приводу висічення гриж з пластикою грижових воріт в амбулаторних умовах.

Організовано проведення щорічного медичного огляду співробітників міської ради, відповідно до наказу Головдержслужби № 75/24/1 від 18.02.2003р.

За результатами медичного огляду – 43% визнано практично здоровими, 57% мають хронічні захворювання, 44% потребують диспансерного спостереження. Всього при профілактичному огляді виявлено 301 захворювання. За структурою переважають хвороби системи кровообігу – 30%, хвороби нервової системи та органів чуття – 20%; хвороби сечостатевої системи– 15%, хвороби органів травлення – 10%; хвороби ендокринної системи– 8%, хвороби органів дихання– 7%.

Співробітники управління прийняли участь, у командно-штабному навчанні МНС України з територіальною підсистемою єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій Чернівецької області на тему: «Дії органів управління і сил територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Чернівецької області у разі загрози і виникнення надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру». За підсумками навчання, робота управління відзначена дуже позитивно.

Медична громадськість міста активно долучилась до організації та проведення Всесвітнього дня здоров’я. 9 квітня 2010 року в Центральному парку ім. Т.Шевченка медичні працівники міста надавали чернівчанам безкоштовні медичні послуги: флюорографічне обстеження на базі пересувного флюорографа пройшли 25 мешканців, 55 осіб оглянуті лікарем-стоматологом на пересувній стоматологічній установці ТМО “Стоматологія”, виміряли артеріальний тиск та отримали консультацію терапевта 336 осіб; 150 мешканців визначили рівень цукру за допомогою глюкометра, 15 осіб обстежено на СНІД, всі бажаючі виміряли масу тіла та показник росту.

Організована робота медичних працівників в міському наметовому таборі «Ойкос».

Міська дитяча клінічна лікарня є партнером Комітету Фонду Допомоги і Розвитку Дітям Чорнобиля (ФДРДЧ)з 1999 року. За цей період отримано з гуманітарною допомогою УЗД апарат, лапароскопічний комплекс для проведення малоінвазивних операцій у дітей, устаткування для реанімації та операційного блоку. За рахунок фонду проведено стажування лікарів у клініках м. Бостона та м. Бенгар, штат Мейн (США), м. Ганновері (Німеччина), м. Роттердамі (Нідерланди), м. Львові (Україна). 30 березня 2010 року Президент ФДРДЧ п.Зенон Матківський та Надія Матківська відвідали Чернівці. Дитяча клінічна лікарня отримала від Фонду Допомоги і Розвитку дітям Чорнобиля сучасне наркозне обладнання DAMECA SIESTA (224 тис. грн.), інкубатор ATOM V-2100 G (70,2 тис. грн.), операційно-реанімаційний комплекс для новонароджених з дихальним апаратом CIPAP (54,5 тис. грн.), пульсоксиметр, реанімаційний монітор, інфузійний насос та аспіратор – загалом на суму майже 500 тис. грн. Також лікарня отримала портативний апарат УЗД вартістю близько 270 тис. грн.

Пологовим будинком № 1 отримано сучасний апарат УЗД преміум класу на суму близько 580 тис. грн., що значно покращить діагностику патології у жінок та вроджених вад у дітей на ранніх стадіях розвитку.

9-10 червня 2010 р. у м. Тернополі на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина» Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського проводилась Всеукраїнська науково–практична конференція з міжнародною участю (Республіка Польща, Республіка Литва, Росія) «Актуальні питання екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» та II Міжнародний конкурс швидкої медичної допомоги. Бригада швидкої медичної допомоги м. Чернівців продемонструвала свої можливості і достойно виступила в усіх етапах конкурсів. За підсумками бригада отримала І місце в номінації «Випадковий виклик» та ІІ місце в конкурсі водіїв «Дожени мене».

На високому рівні проведені урочистості з нагоди 60-річчя заснування міської стоматологічної поліклініки.

Управлінням охорони здоров’я забезпечувався медичний супровід загальноміських заходів з нагоди Дня Соборності України, Дня визволення міста Чернівців від фашистських загарбників, 65- річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, та ін.

Начальник управління                             В. Тарасюк


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *