Інформація про роботу Чернівецького комунального територіального центру соціального обслуговування «Турбота» за І півріччя 2010 року « Офіційний портал Чернівецької міської ради
17.04.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
За 18 років своєї діяльності комунальний центр «Турбота» працював за різних умов та обставин, забезпечуючи надання різноманітних соціальних послуг потребуючим чернівчанам. Однак з 1 квітня поточного року, коли на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 року №1417 «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) 50 сесія міської ради V скликання 30.03.2010 року прийняла рішення № 1287, яким затвердила нове Положення про Чернівецький комунальний територіальний центр соціального обслуговування «Турбота», колектив центру почав працювати в надзвичайно складних умовах, обумовлених невизначеністю правової бази на державному рівні. Це пов’язано з тим, що з регіонів почали поступати чисельні пропозиції про перегляд окремих пунктів зазначеної вище Постанови.

Разом з тим, опираючись на прийняте сесійне рішення, окремі структурні підрозділи територіального центру розпочали працювати по-новому. В той же час, невизначеність по ряду позицій, зокрема, щодо ведення пакету документів на підопічних по іншим підрозділам створювало перешкоди в повсякденній роботі.

Позитивною для діяльності територіальних центрів стала постанова Кабінету Міністрів України від 9 червня 2010 року № 408, якою затверджено зміни до попередньої Постанови з врахуванням пропозицій з місць. Впровадження цих змін в практику роботи центру «Турбота» буде здійснено після внесення змін до раніше затвердженого Положення про територіальний центр «Турбота». Але не зважаючи на те, з 1 липня поточного року установа вже розпочала працювати в новому режимі.

Протягом квітня-травня місяця поточного року, територіальний центр «Турбота» здійснив перереєстрацію та виготовив нові печатку і штампи.

Наслідком впровадження нових змін в діяльності центру «Турбота» є зменшення кількості підопічних відділень соціальної допомоги вдома, яка станом на 01.07.2010 року склала 935 підопічних. З них 354 чоловік – інваліди І-ІІІ груп, 411 чоловік – старше 80 років, 445 осіб – зі значно зниженою рухомою активністю та 58 – з повністю втраченою рухомою активністю, що і впливає на рівень завантаженості на соціальних робітників центру.

Головним завданням працівників центру є якісне надання соціальних послуг підопічним та гостропотребуючим громадянам міста. З цією метою наказом по центру № 283 від 30.04.2010 року створена комісія по перевірці роботи соціальних робітників усіх відділень та якості надання ними соціальних послуг, яка працювала з 17.05. по 21.06.2010 рр. В ході перевірки комісія виявила, що більшість соціальних робітників добросовісно виконують свої обов’язки і якісно надають соціальні послуги підопічним. Та в процесі перевірки виявлені і недоліки в роботі соціальних робітників, які найближчим часом будуть усунені. Позитивним є окремі пропозиції від підопічних по вдосконаленню окремих напрямків роботи центру.

Відділення соціально-медичних послуг, як і раніше, продовжувало працювати над покращанням медичного обслуговування підопічних та залучення нових клієнтів. За 6 місяців поточного року відділенням було обслужено 7910 чоловік. За цей же період в лікувальних закладах міста оздоровлено 116 чоловік, 139 підопічним – було організовано стаціонар на дому та в центрі, 428 – визначено цукор в крові та 744 потребуючим підопічним виділено медикаменти на суму 24 024 грн. Популярністю серед підопічних відділення користуються і послуги психотерапевта, які отримали 503 пацієнта.

Комунальний центр «Турбота» і надалі використовує додаткові можливості від здачі в оренду приміщень та майна центру. Зокрема, за рахунок оренди приміщень під стоматологічний кабінет надано безкоштовних стоматологічних послуг 98 підопічним відділень соціальної допомоги вдома на загальну суму 17 197 грн., в тому числі 8 проведено протезування на загальну суму 7 130грн.

Продовжує активно працювати відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Протягом першого півріччя за рахунок міського бюджету, зароблених коштів та благодійних внесків потребуючим надана натуральна допомога на загальну суму 175 057грн. В тому числі 215 осіб отримали грошову допомогу на загальну суму 29 230 грн., 117 підопічних забезпечено гарячими обідами на суму 25 080 грн. Крім того, малозабезпеченим та потребуючим громадянам виділено продуктів харчування на суму 45 251грн. Як і раніше, користується попитом соціальний магазин, послугами якого скористалася 321 особа з числа підопічних центру та потребуючих чернівчан.

В нормальному режимі працює прокатний пункт, через який 239 чоловік отримали в тимчасове користування матеріальні цінності центру, а саме: холодильники, опорно-рушійні прилади, ролатори, матраци, інвалідні візки тощо.

Значною підтримкою для інших підрозділів центру є відділення надання побутових послуг та господарської діяльності, працівники якого надають соціальні та разові побутові послуги. За 6 місяців поточного року послуги електрика отримали 460 чоловік, столяра – 493. Соціальні робітники відділення обслуговують «лежачих» підопічних, надаючи їм санітарно-гігієнічні послуги та допомагають підопічним зі значно зниженою рухомою активністю в пересуванні. Крім цього, працівники цього відділення залучаються на вантажно-розвантажувальні роботи, завезення дров, доставку води, розпалювання печей та надання інших разових побутових послуг.

Підопічні всіх структурних відділень та потребуючі мешканці міста зі значно зниженою або втраченою рухомою активністю і надалі продовжують користуватися послугами диспетчерського пункту. Так, за звітний період поточного року послуги спецавтотранспорту центру «Турбота» були надані 534 особам.

Станом на 1 липня 2010 року в центрі «Турбота» працюють 142 працівника на 140 штатних посадах. В межах штатної чисельності з квітня 2010 року було введено посаду провідного економіста. В планах центру з 1 липня цього року ввести у відділення центру, зокрема, організації надання адресної натуральної та грошової допомоги і надання побутових послуг та господарської діяльності по 0,5 ставки соціального працівника, для яких розробляються посадові обов’язки.

Для виконання своїх посадових обов’язків працівники центру щомісяця отримують кошти на проїзд в громадському транспорті. Вони забезпечені спецодягом (халатами, комбінезонами, кімнатними туфлями, сумками, рукавицями). Крім посадового окладу, працівники центру отримують два види надбавок, премію та матеріальну допомогу на оздоровлення.

Для центру «Турбота» традиційним є проведення масових заходів, приурочених до визначних дат в житті країни. Зокрема, шостого травня до Дня Перемоги в ресторані «Київ» відбувся черговий традиційний вогник для ветеранів війни – підопічних центру «Турбота», на який було запрошено 90 ветеранів війни. За участі працівників територіального центру та волонтерів організована святкова художня програма. Під час вогника ветерани війни мали можливість поділитися своїми спогадами, заспівати улюблених пісень, послухати в авторському виконанні пісні та вірші про війну. Іменинники та окремі з запрошених в ході вогника отримали подарунки. Від голови постійної комісії міської ради з питань праці та соціального захисту населення Горбатюка І.І. всі отримали червоні гвоздики.

Для ветеранів війни – підопічних «Турботи», які не були запрошені до ресторану, були придбані сувенірні коробки цукерок. Разом з вітаннями цукерки кожному з них доставив додому соціальний робітник, який здійснює надання соціальних послуг на дому. Отже, без уваги з боку працівників центру «Турбота» не залишився жодний з ветеранів війни, що знаходиться на обслуговуванні.

За клопотаннями обласної та міської рад ветеранів 68 ветеранів війни- мешканців Чернівців отримали цінні подарунки з нагоди Дня Перемоги та цінним подарунком було поздоровлено інваліда І гр. Великої вітчизняної війни Часника І.О. з нагоди 95-річного ювілею.

Крім того, двоє соціальних робітниць центру «Турбота» взяли участь в поетичному конкурсі працівників територіальних центрів області, написавши вірші про війну. На це їх надихнули спогади окремих підопічних. Їх вірші були відзначені нагородами.

До Міжнародного Дня захисту дітей восьми дітям та онукам підопічних були надані продуктові набори на суму 229 грн. До Дня Конституції 250 малозабезпечених підопічних отримали продуктові набори на загальну суму 4 225 грн.

За сприянням окремих працівників центру протягом першого півріччя поточного року підопічні мали змогу безкоштовно отримати 62 квитки на різноманітні концертні програми.

В приміщеннях центру оновлено інформаційні стенди, зокрема, з охорони праці, пожежної безпеки, санбюлетні.

Заступник директора центру «Турбота» І.Лисак
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *