Міській стоматологічній поліклініці – 60 років « Офіційний портал Чернівецької міської ради
26.01.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Прямуючи історичною частиною міста Чернівці до Національного університету ім. Ю.Федьковича (колишня резиденція митрополитів), не можна обминути будівлю міської стоматологічної поліклініки.

Шлях її до сучасного місцезнаходження проходив з далекого 1950 року. В дорадянські часи стоматологічна служба міста була представлена приватними кабінетами, в радянські часи, тобто з 1946 року до 1950 року зубні лікарі входили в штат міських поліклінік № 1 та № 2; а отже, сконцентрованої, скоординованої стоматологічної служби не було. В Чернівецькій області, в одній із найменших областей України, виникла необхідність першочергово організувати спеціалізовану стоматологічну допомогу населенню, так як, вона розташована в передгір’ї Карпат, де поширеність основного захворювання твердих тканин зубів, а саме карієсу, одна з найвищих і сягає 96-98 %.

Тому виконком Чернівецької обласної Ради депутатів трудящих рішенням № 613/23 від 07.07.1950 року постановив відкрити з 01 липня 1950 року в м.Чернівці міську стоматологічну поліклініку на 10 лікарських посад і розмістилася вона в невеликій будівлі по вул. Доброго, 13 (колишня Котовського). Із розвитком стоматологічної служби поліклініка переїжджає в будинок по вул.Українській,29, а ортопедичне відділення на третій поверх будинку по вул.Кобилянської, 2.

В складі поліклініки було 2 відділення: зуболікарське і зубопротезне, штат зріс до 48 чол. Першим головним лікарем був Мервель Григорій Ісакович, з 1952 року – Грушина Антоніна Лук’янівна, в 1957 році – Крайз Раїса Йосипівна, в 1958 році – Романовська Зінаїда Сергіївна. За 10 років існування штат зріс до 37 лікарів-стоматологів, 18 зубних техніків, 19 медичних сестер. З 1963 року головним лікарем була Бережна Валентина Михайлівна, а з 1966 року – Замковий Дмитро Миколайович.

Стоматологічна служба міста виконувала поставлені перед нею задачі, а саме лікувальну і профілактичну роботу по санації і протезуванню робітників, службовців, учнів шкіл міста. Крім основного приміщення для планової санації було створено 11 пересувних бригад, відкривалися стоматологічні кабінети на великих промислових об’єктах. На базі поліклініки була відкрита зуболікарська школа. Незважаючи на важкі умови праці (старе обладнання, розрізненні приміщення) за 15 років поліклініка сформувалася як самостійний лікувальний заклад, стала організаційним та методичним закладом по підготовці середніх медпрацівників та підвищенню кваліфікації лікарів-стоматологів для всієї області.

Поліклініка поповнюється молодими кадрами лікарів, зубних техніків, медичних сестер. Виникла необхідність розширення приміщень і тому в 1966 році вона переїжджає в теперішню будівлю по вул.Університетській,34, тоді ще 2-х поверхову. Але завдяки зусиллям керівництва поліклініки і за допомогою влади міста в 1976 році добудовується третій поверх, який зайняла лабораторія. Крім терапевтичного і ортопедичного відділення створюється фізіотерапевтичний і рентгенівський кабінети, а в 1971 році – в одній із перших в Україні – кабінет анестезіології і реанімації.

В 1970-1980рр. стоматологічна служба поліклініки в повному обсязі справлялася з поставленими на неї завданнями, проводила лікувальну роботу а саме:

– лікування основних захворювань зубів за зверненням пацієнтів в поліклініку;

– планову санацію при виїзді в організовані колективи міста (училища, технікум, заводи, фабрики і т.д.);

– диспансерний нагляд за пацієнтами із захворюваннями зубів, пародонту, слизової оболонки порожнини рота;

– протезування зубів і зубних рядів.

профілактичну роботу:

– ту ж санацію;

– виступи лікарів-стоматологів в організованих колективах;

– випуск санбюлетенів, статті в пресі.

наукову і навчальну:

– підвищення кваліфікації лікарів в провідних вузах України;

– як база для проходження виробничої практики і інтернатури для Івано-Франківського, Львівського і Одеського медінститутів;

– виступи з доповідями на обласних засіданнях стоматологічного товариства.

громадську:

– допомога в зборі урожаю колгоспам області;

– участь в суботниках по впорядкуванню територій міста.

Ще років 20 тому стоматологічна галузь радянської медицини не мала передумов перспективного розвитку, не секрет, що стоматологія відставала від рівня розвитку європейської чи американської галузі на 30-40 років і прогнози були невтішними. Але вже 18 років тому, коли державній поліклініці з’явилася альтернатива – приватні стоматологічні кабінети, визріло питання виживання в конкурентній боротьбі. Це і дало поштовх до впровадження нових технологій в лікуванні та протезуванні стоматологічних пацієнтів, застосування нових матеріалів, методик, що повело за собою оновлення застарілого стоматологічного устаткування і інструментарію новим.

У міській стоматологічній поліклініці в 80-х роках завдяки зусиллям головного лікаря Зброжика Михайла Михайловича (головний лікар з 1987 року) та головного лікаря Нагорняка Василя Максимовича ( з 2003 року) вперше запрацювали турбінні установки, лабораторію облаштовано пічками для випікання фарфору для металокерамічних конструкцій, ливарною установкою, муфельними апаратами; в фізіотерапевтичному кабінету встановлено нові апарати і лазер; в рентген-кабінеті – панорамний рентгенапарат, єдиний в області; лікувальні кабінети забезпечено новими композитними, хімічними та світловими матеріалами для реставрації зубів і фотополімерними лампами.

В 1996 році при ортопедичному відділенні, відкрито терапевтичний кабінет для надання платних послуг населенню на 2 лікарські посади, а в 2005 році його розширено до 4 посад.

З 2004р. очолює цей дружний колектив головний лікар Струк Володимир Іванович, лікар вищої категорії з ортопедичної стоматології і з організації і управління охороною здоров’я.

Професійність, принциповість, наполегливість, вимогливість до себе та підлеглих, державницький підхід при вирішенні всіх питань медичної та фінансово-господарської діяльності установи, людяність, надійність, організаторські здібності – це все про нашого головного лікаря, про сучасного, прогресивного державного керівника про людину якій можна довіряти державні кошти, доручати організацію та виконання самих, інколи здавалося б, непосильних завдань.

За короткий період роботи його зусиллями протягом останніх п’яти років крок за кроком відремотовується кабінет за кабінетом, застаріле обладнання замінюється найсучаснішими стоматологічними установками з вмонтованим водопостачанням та водовідведенням, в деяких – з фотополімерними лампами, що дає зручності як лікарю стоматологу, так і пацієнту. По вул.Університетській,50 в 2008 році відкрито нове приміщення поліклініки з 3-х кабінетів на 6 посад лікарів-стоматологів і ретгенкабінет. Завдяки умінню Володимира Івановича і при підтримці міської ради та спонсорській допомозі в умовах теперішньої кризи поліклініка показує високі результати в роботі. За вагомі досягнення і успіхи в роботі головний лікар Струк Володимир Іванович нагороджений Почесною грамотою МОЗ України за багаторічну сумлінну працю, активну громадську позицію та з нагоди Дня Незалежності України (2006р.); Дипломом Лауреата премії Чернівецької облдержадміністрації ім. Володимира Залозецького (2008р.); Почесною Грамотою Чернівецької облдержадміністрації за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та активну участь в благодійних акціях «Милосердя» (2008р.). В 2009р. йому присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».

Охопити весь обсяг роботи поліклініки виконаної за 60 років неможливо, але наскільки вона ефективна можна бачити, підсумувавши її за останній календарний рік.

На даний час поліклініка обслуговує 118 тисяч 124 особи дорослого населення міста Чернівці. Стоматологічна допомога надається лікарями та обслуговуючим персоналом у стоматологічних кабінетах поліклініки мікрорайону «Роша», педколеджу, кардіологічного диспансеру, Чернівецького національного університету, в складі медкомісії на базі військкомату.

В поліклініці працює 47 лікарів стоматологів, із них з вищою категорією 21 лікар, з першою 10 лікарів, з другою 18 лікарів, 4 зубні лікарі з вищою категорією, 42 медичних сестер, з них з вищою категорією 6, з першою 6 чол., з другою 9 чол., зубних техніків, з них з вищою категорією 12, з першою 15, з другою 7.

Працюючи на госпрозрахунку, лікарями-ортопедами надається допомога по безкоштовному протезуванню соціально-незахищеним категоріям населення – пенсіонерам, учасникам війни і бойових дій, воїнам – інтернаціоналістам, ліквідаторам аварії на ЧАЕС по місцю проживання, а також пільговій категорії населення Садгірського району. За 2009 рік відпротезовано 989 ветеранів війни і праці та 1040 осіб інших категорій населення.

Лікарі-стоматологи тісно співпрацюють з іншими лікувальними закладами – міськими поліклініками, щелепно-лицевим відділенням обласної клінічної лікарні, онкодиспансером; при необхідності направляють пацієнтів на консультацію і консультують направлених з інших лікувальних установ.

Щорічно лікарями поліклініки впроваджуються новітні технології діагностики, профілактики та лікування стоматологічних захворювань, а саме:

– лікування захворювань пародонту за допомогою апарату «Vector»;

– застосування гомеопатичних лікувальних препаратів фірми «Хеель» «Траумель С» «Лімфоміозот»;

– застосування препарату «Колапол» для заповнення кісткових порожнин;

– лікування альвеолітів за допомогою препарату «Альвостаз»;

– реставрації зубів фото полімерними матеріалами фірми «ЗМ»;

– пломбування кореневих каналів зубів за допомогою гутаперчі; відновлення форми зубів за допомогою внутріканальних стоматологічних штифтів;

– виготовлення тимчасових та постійних знімних та незнімних конструкцій при протезуванні на імплантах;

– виготовлення гнучких знімних протезів із нейлону системи «Валпласт».

Лікарі не зупиняються на досягнутих результатах. Є плани на майбутнє:

– запровадження кабінетного відбілювання зубів системою «Вeуond»;

– виготовлення безметалевих керамічних коронок і протезів;

Лікарі-стоматологи є членами Асоціації стоматологів і пар одонтологів України, медичні сестри – членами Асоціації медичних сестер.

Для роботи новими матеріалами за новітніми технологіями необхідна відповідна кваліфікація лікарів і зубних техніків, які підвищують її в провідних вузах України та на виставках, конференціях, семінарах, майстер-класах не лише в Україні, але й в Німеччині, Італії, Англії, Південній Кореї. Навчаючись, діляться досвідом з лікарями поліклініки на щомісячних поліклінічних семінарах. Саме тому поліклініка є клінічною базою виробничої практики і інтернатури для студентів і лікарів – стоматологів інтернів Чернівецького, Івано-Франківського, Вінницького медуніверситету, Української медичної стоматологічної академії, а також для курсів удосконалення середнього медперсоналу.

Лікарі поліклініки приймають участь в загальноосвітніх програмах, які проводять фірми «Colgate», «Natur Product», «Blend-a-med», «Oral-B», проводять санітарно-освітню роботу: читають лекції на теми профілактики стоматологічних захворювань, висвітлюють ці питання в засобах масової інформації публікаціями в газетах «Буковина», «Доба», «Молодий буковинець», в телевізійній програмі 5 каналу до Дня стоматолога ( 9 лютого), випускають санбюлетені.

Та не лише досягненнями в лікувально-профілактичній роботі знана поліклініка в місті та області. Працівники поліклініки з 2004 року приймають активну участь у Спартакіадах медпрацівників Чернівецької області і завойовують призові місця в особистому виступі і в командному складі.

Показати свої професійні навички, знання, уміння мають можливість і медсестри щорічно до Дня міста на конкурсі медичних сестер.

Запорукою успіху міської стоматологічної поліклініки є згуртованість її колективу на чолі з головним лікарем Струком Володимирем Івановичем, заступником головного лікаря по медичній частині Мураневич Людмилою Миколаївною, завідувачами терапевтичними відділеннями Тітовою Людмилою Іллівною, Кушнір Наталією Іванівною, ортопедичного відділення Кошелаником Сергієм Павловичем, завідувачем лабораторією Боднарюком Валерієм Михайловичем, головною медичною сестрою Павлюк Клавдією Деомидіївною, головним бухгалтером Ахтімійчук Лідією Іванівною, заступником головного лікаря з економічних питань Аврам Зіркою Вікторівною, завідувачем господарства Нагіним Володимирем Олександровичем.

Колектив поліклініки щиро дякує за такий рівень співпраці головному лікаря. Маємо надію, що під його керівництвом, ми зможемо виконати ряд важливих завдань, удосконалити лікувальний процес, впровадити нові технології в стоматологію м. Чернівці, а кожний наступний рік буде ще одним кроком на шляху до покращення життя, примножить сили, принесе удачу і нові успіхи в колектив поліклініки, в кожну сім’ю. І на наступних ювілейних святкуваннях поліклініки нам буде чим пишатися і гордитися.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *