З 2020 року бюджет міста Чернівців щорічно втрачатиме біля 55 млн. грн. « Офіційний портал Чернівецької міської ради
04.12.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Бюджетним кодексом України передбачено, що 2019 рік є останнім роком, коли бюджети місцевого самоврядування отримують 13,44 відсотка акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального. З 2020 року бюджет міста Чернівців щорічно втрачатиме біля 55 млн. грн.
З 1 січня 2020 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.07.2019 № 822 «Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників і установ освіти і науки», яка передбачає поетапне збільшення оплати праці педагогічним, науково-педагогічним та науковим працівникам закладів і установ освіти і науки до 2023 року з метою реалізації положень Закону України «Про освіту».
Однак, в проєкті Закону про Державний бюджет України на 2020 рік, поданому до другого читання, кошти на підвищення зарплати педагогічних працівників не невраховані. Дефіцит освітньої субвенції по бюджету м. Чернівці становить 99,8 млн. грн.
Окрім цього, Постановою передбачається підвищення посадових окладів педагогічних працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти, заробітна плата яких оплачується з власних ресурсів міста. Для забезпечення такого підвищення з міського бюджету додатково необхідно спрямувати 42,8 млн. грн.
Відповідно до статті 142 Конституції України держава компенсує витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади. З метою дотримання норм Конституції, необхідно компенсувати додаткові видатки на заробітну плату педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти за рахунок додаткової субвенції місцевим бюджетам з Державного бюджету України, передбачивши ці видатки при затвердження Державного бюджету на 2020 рік.
Відповідно до статті 1036 Бюджетного кодексу України, обсяги додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я затверджуються в Законі про державний бюджет для обласних бюджетів.
Незважаючи на те, що найбільше навантаження у зв’язку з утриманням закладів освіти і охорони здоров’я лягає на бюджети міст обласного значення, у 2018-2019 роках бюджету м. Чернівці не передбачено додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.
Розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я здійснюється між місцевими бюджетами у порядку, визначеному обласними державними адміністраціями, за погодженням з Кабінетом Міністрів України та затверджується рішенням про обласний бюджет.
Відповідно до Порядку розподілу додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я на 2019 рік, затвердженому розпорядженням Чернівецької обласної державної адміністрації від 20.11.2018 № 1295-р, із розподілу виключені бюджети міст обласного значення, яким враховано реверсну дотацію.
Горизонтальне вирівнювання податкоспроможності бюджетів міст обласного значення, бюджетів об’єднаних територіальних громад, районних бюджетів, що здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України шляхом отримання місцевими бюджетами базової дотації з державного бюджету та передачі коштів до державного бюджету з місцевих бюджетів у вигляді реверсної дотації забезпечує вирівнювання доходів місцевих бюджетів, чим створює рівні фінансові можливості для функціонування всіх територіальних громад. Отже, виключення бюджетів міст обласного значення, з яких враховано реверсну дотацію є безпідставним.
Враховуючи все зазначене вище, з метою недопущення суттєвого обмеження доступу мешканців громади до медичного обслуговування, соціального захисту та освіти, а також фінансового забезпечення потреб територіальної громади, захисту її інтересів, та беручи до уваги звернення Чернівецького регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування в Україні Чернівецька міська рада звернулась до Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. та Прем’єр-міністра України Гончарука О.В., з наступним:

1. В проєкті Державного бюджету України на 2020 рік:

1.1. Підтримати норму про зарахування частини акцизного податку на пальне до місцевих бюджетів.

1.2. Збільшити обсяг освітньої субвенції бюджету м. Чернівці на 99,8 млн. грн., що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам, а також компенсацію з державного бюджету на підвищення заробітної плати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів-викладачів дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

1.3. Спрямувати 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та передбачити формульний підхід щодо розподілу таких коштів між цими бюджетами.

1.4. Забезпечити оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку, потреба в яких на 2020 рік по місту Чернівці складає відповідно 76,7 млн. грн. та 1,0 млн. грн.

1.5. Передбачити на 2020 рік бюджету міста додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я в обсязі 76,0 млн. грн. та формульний розподіл між районними бюджетами, бюджетами міст обласного значення та ОТГ.

2. З метою завершення розпочатих об’єктів перерахувати в повному обсязі кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, передбаченої у Державному бюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року.Comments are closed.