З 1 жовтня змінився механізм надання пільг з оплати за житлово-комунальні послуги « Офіційний портал Чернівецької міської ради
08.08.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019р. №373, який набрав чинності з 01.10.2019р., структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, та інформації, отриманої від об’єднань (щодо зміни внесків, платежів об’єднанню),  управителів, виконавців комунальних послуг (зміни тарифів на житлово-комунальні послуги, внесків за встановлення, обслуговування та заміни вузлів комерційного обліку), що подається до 15 числа кожного місяця, розраховують щомісяця до 20 числа суму пільги, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право, кількості членів сім’ї, на яких поширюється право на отримання пільг з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

         До 1 жовтня поточного року пільги на оплату житлово-комунальних послуг розраховувались управителями багатоквартирних будинків, виконавцями комунальних послуг, об’єднаннями. Однак, слід зауважити, що крім пільг, передбачених на законодавчому рівні, вартість яких відшкодовується за рахунок субвенцій з державного бюджету, для окремих категорій пільговиків передбачені пільги з оплати за житлово-комунальні послуги міськими комплексними програмами, що фінансуються за кошти міського бюджету. Розрахунок цих пільг проводитиметься за механізмом, що діяв до 01.10.2019р.

         Монетизація пільг передбачає перехід від розрахунків бюджету з підприємствами – надавачами житлово-комунальних послуг до виділення коштів для сплати цих послуг напряму отримувачам. Тобто, до впровадження монетизації пільги призначались, виходячи з фактично спожитої послуги, але не більше соціальних нормативів. Після впровадження монетизації пільги нараховуються за соціальними нормативами, встановленими по кожному виду послуг, що в свою чергу, стимулює громадян до їх економного використання. Якщо пільговик використав послугу менше нормативу, зекономлені кошти він зможе витратити на власний розсуд.

         Відповідно до вимог Порядку виплата пільг у грошовій формі проводиться двома способами:

Грошова безготівкова форма – перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного між ними договору з подальшим переказом коштів на рахунки управителів, об’єднань (крім витрат на управління багатоквартирним будинком), виконавців комунальних послуг.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначено з 1 жовтня всім пільговикам в автоматичному режимі (без їхніх звернень).

Даний механізм запроваджено з метою забезпечення максимальної зручності для осіб поважного віку та, які за станом здоров’я не мають можливості витрачати сили і час на проведення оплати житлово-комунальних послуг самостійно.

Грошова готівкова форма – перерахування коштів призначених пільг структурним підрозділом соціального захисту населення на рахунок пільговика, відкритий ним в одному з уповноважених банків або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта». Для того, щоб отримати призначену суму пільги готівкою, пільговику необхідно було звернутись з відповідною заявою в управління соціального захисту населення за місцем перебування на обліку до 15 жовтня 2019р. Якщо в подальшому у пільговика виникне бажання перейти на виплату пільг з безготівкової форми на готівкову, цим правом він зможе скористатися на наступний неопалювальний сезон, тобто з 1 травня, подавши заяву до 15 травня наступного року в управління соціального захисту населення.

Кошти готівкою будуть надходити на особисті рахунки пільговиків, відкриті в обраних ними банківських установах, які вони зможуть зняти у будь-який час та провести оплату за житлово-комунальні послуги у зручний спосіб.

Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої АТ «Ощадбанк» управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Звідси, при наданні пільг у грошовій формі (готівковій чи безготівковій) управителі, виконавці комунальних послуг нараховують повну плату за спожиті житлово-комунальні послуги, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (за їх наявності) – без урахування розміру пільг. Аналогічний підхід стосується і об’єднань в частині витрат на управління багатоквартирним будинком та витрат на оплату комунальних послуг.

Необхідно звернути увагу, що в разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.), у пільговиків, які отримують пільгу готівкою, виплата пільги з наступного місяця здійснюється у грошовій безготівковій формі.

За отриманням інформації з будь-яких питань, пов’язаних з нарахуванням пільги, пільговики звертаються до структурних підрозділів соціального захисту населення.

За отриманням інформації про спожиті послуги, нараховані суми за послуги, розмір заборгованості (переплати) пільговики звертаються до управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим запитом пільговика щодо перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк».

Якщо управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклав договір з АТ «Ощадбанк» (його установами) для перерахування сум пільг, він до 1 червня не має права вимагати оплати послуг (внесків/платежів) від пільговиків за відповідні опалювальний і неопалювальний періоди.

Перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для виплати пільг на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів пільговикам, здійснюється у такій послідовності: постачання теплової енергії, постачання та розподіл природного газу або постачання та розподіл електроенергії за наявності відповідного виду індивідуального опалення, постачання гарячої води, централізоване водопостачання, централізоване водовідведення, постачання та розподіл електроенергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку.

Разом з тим, відповідно до п.12 Порядку пільговик може визначити іншу послідовність перерахування коштів за послуги (витрати) шляхом подання відповідної заяви структурному підрозділу з питань соціального захисту населення.

АТ «Ощадбанк» після проведення перерахування коштів управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг впродовж доби інформує пільговика шляхом надсилання йому СМС- повідомлення про стан розрахунків за послуги (в разі наявності інформації про номер мобільного телефону пільговика). У СМС- повідомленні обов’язково зазначаються дані про наявний залишок платежу за кожним видом послуг та перелік послуг, за якими від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг АТ «Ощадбанк» не отримані реєстри нарахованих сум платежів пільговикам. Якщо пільговик зазначив номер мобільного телефону в документах, наявних в управлінні соціального захисту населення, але не отримав СМС-повідомлення від АТ «Ощадбанк», йому слід звернутись після 20-го числа до контакт-центру Ощадбанку (тел.. 0-800-210-800). Крім того, для одержувачів пільг створено персональний кабінет, який містить всю необхідну інформацію про рух коштів, а саме: залишок пільги, розмір нарахованої пільги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок пільги. Для доступу до персонального кабінету необхідно мати особистий мобільний телефон, на який буде відправлено спеціальний одноразовий код доступу.

За жовтень поточного року департаментом праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради пільги з оплати за житлово-комунальні послуги нараховано 31519 пільговикам, з них у грошовій безготівковій формі 30335 пільговикам на загальну суму майже 4 млн.грн., у готівковій формі – 1184 на суму 1 млн. 246 тис.грн.Comments are closed.