Введено новий вид допомоги для осіб, яким виповнилось 80 років і більше « Офіційний портал Чернівецької міської ради
28.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 р. № 633 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають право на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд» визначено механізм виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилось 80 років і більше, потребуючим постійного стороннього догляду.

         Для призначення даного виду допомоги необхідно подати в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання) наступні документи:

  • заяву за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
  • декларацію про доходи та майновий стан осіб, для призначення соціальної допомоги, за формою затвердженою Мінсоцполітики;
  • висновок лікарсько-консультативної комісії медичного закладу про потребу заявника в постійному сторонньому догляді;

Інформація про склад сім’ї зазначається заявником в декларації про доходи та майновий стан, а тому довідку про склад сім’ї подавати не потрібно.

Слід звернути увагу, що допомога призначається тільки одиноким особам, яким виповнилось 80 років і більше. Відповідно до ст..1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» одинока особа – це особа, яка немає працездатних родичів, зобов’язаних за законом її утримати.

Допомога на догляд не призначається особам з інвалідністю, яким відшкодовують витрати на догляд відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а також іншим особам за здійснення такого догляду, яким виплачується компенсація.

Допомога призначається та виплачується з 1 січня 2020 р., незалежно від дати подання заяви.

Розмір допомоги складає 40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тобто 685 грн. (1712х40%) щомісячно.Comments are closed.