В Чернівцях з’являться «екопарковки» « Офіційний портал Чернівецької міської ради
04.12.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Депутати підтримали петицію щодо облаштування в місті «Екопарковок», яка була зареєстрована в Єдиній системі місцевих петицій та набрала понад 250 голосів.

Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин  міської ради при підготовці містобудівних умов і обмежень, архітектурно-планувальних  вимог на проектування нового будівництв обов’язковою вимогою визначатимуть облаштування «екопарковок».

При розробці детальних планів міста Чернівців та проектів благоустрою рекреаційної зони в місті враховуватиметься необхідність облаштування і розвитку мережі «екопарковок».

Крім того, департамент містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради рекомендуватиме замовникам будівництва житлових та нежитлових будівель включати «екопарковки» у проекти будівництва різноманітних житлових, офісних приміщень, торгових, розважальних комплексів та інших центрів для широкого доступу громадськості.

При підготовці вихідних даних на капітальний ремонт, реконструкцію об’єктів вулично-дорожньої мережі департаменту житлово-комунального господарства доручено передбачати влаштування «екопарковок».

Довідково.

Для облаштування екопаркінгу використовують спеціальні газонні решітки. Їх укладають на підготовлену основу, заповнюють родючим ґрунтом і засівають газонною травою. Екологічні парковки  сприяють збереженню у місті зелених зон, естетичного вигляду газонів, упереджують появу на них слідів від коліс автомобіля. Окрім того, за допомогою фахово облаштованої екопарковки без спеціальної системи водовідведення можна укріпити грунт на автостоянках, під’їздних шляхах до гаражів, біля  спортивно-оздоровчих закладів та місць культурного відпочинку. Екопарковка пропускає воду, зберігаючи існуючу екосистему.

На такій парковці  не можна залишати автомобілі довше трьох діб, щоб не пожовкла трава, забороняється ремонтувати та мити машини, таку парковку взимку не можна обробляти сіллю та реагентами, для догляду за травою не рекомендують використовувати газонокосарки, їх важче прибирати від сміття та снігу, вони потребують більш вартісного обслуговування, ніж звичайні парковки.

Багато  українських міст вже мають досвід використання екопарковок у дворах житлових масивів, парках та  скверах. Зазвичай екопарковки облаштовують на прибудинковій території житлових комплексів, біля громадських споруд, в місцях паркування велосипедів, скверах, паркових зонах.

 Comments are closed.