В Чернівцях буде притулок для бездомних тварин (фоторепортаж) « Офіційний портал Чернівецької міської ради
21.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Досить гостро сьогодні в Україні стоїть проблема безпритульних тварин. Вже багато років не вирішувалось це питання і в Чернівцях. Саме тому секретар міської ради Віталій Михайлішин поставив завдання в найкоротші терміни розпочати роботу із створення притулку для тварин, що живуть на вулицях.

03 лютого 2012 року, за участю представників влади та громадськості міста відбулося обговорення даної теми.

«Влада і громадськість мають разом вирішити проблему безпритульних тварин. Адже це робиться не тільки для захисту тварин, але й з метою убезпечення життя і здоров’я людей, – відзначив у своєму виступі Віталій Михайлішин. – Ми з своєї сторони будемо шукати шляхи фінансування даного проекту, але й очікуємо, що громадські організації долучаться до цієї роботи».

Як повідомив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Василь Тимофєєв, перші кроки вже зроблено. Міською радою виділено земельну ділянку по вулиці Південно-Кільцевій та замовлено виготовлення проектної документації. Директор підприємства «Чернівціагропроект» Григорій Галайко презентував присутнім попередній варіант проекту. Ним передбачається будівництво адмінбудівлі, амбулаторії, санітарної зони, 60-ти вольєрів (в кожному з яких зможе розміститись по 3-4 тварини), окремих вольєрів для утримання тварин після медичного втручання, приміщень для харчування тварин. Приблизна вартість будівництва такого притулку сягає 7 млн. гривень.

Активісти громадських організацій, які жваво долучились до дискусії, позитивно відзначили те, що міська влада не тільки словами, а вже й конкретними заходами почала вирішувати актуальну на сьогодні проблему безпритульних тварин в Чернівцях. І дуже важливо, що вже є земельна ділянка і виготовляється проект, адже це дасть поштовх для активізації громадськості, залучення коштів інвесторів. Громадські організації підтримали пропозицію об’єднати свої зусилля, розпочати в Чернівцях широку роз’яснювальну роботу та збір коштів для будівництва притулку. Для цього планується створити спеціальний благодійний фонд.

Прозвучало багато пропозицій щодо облаштування притулку. Так, висловлювалась думка про відкриття як окремого структурного підрозділу перукарського салону та готелю для тварин, дресирувального центру, окремих вольєрів для цуценят і кішок. Ярослав Кирпушко та Андрій Гев’юк розповіли про американський та європейський досвід. Вони відзначили, що утриманням та діяльністю подібних притулків займаються зоозахисні організації. І в Чернівцях активізувати даний процес мають саме громадські організації, тим більше, що міська влада створює умови і сприяє цьому. Участь в обговоренні взяли також депутати міської ради, керівництво департаменту житлово-комунального господарства міської ради, відділу інформації, зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин міськради.

Учасники зустрічі домовились зібратись найближчим часом і проінформувати про нові кроки та ідеї щодо реалізації поставленої мети.

Сектор інформації та зв’язків з громадськістю  1. Тетяна Клешніна

    Чудова ідея. Але 60 вольєрів, видається, замало. Таку кількість безпритульних можна зібрати лише в одному-двух мікрорайонах міста. А решта, що з ними?
    Гадаю, багатим інвесторам більше сподобається ідея готелю та перукарні. Є побоювання, щоб хороший та вкрай потрібний захід плавно не перейшов у побудову лише готельного комплексу. Для цього, на мій погляд, доцільніше будувати притулок та готельний комплекс в різних місцях.
    Я пенсіонер, але готова надати посильну (не грошову) допомогу.

  2. Людмила

    Турбота про тварин вже давно на городянах. Постійно підтримую тварин – годую, спасаю як можу. Таких багато – небайдужих. Тому буду допомогати і матеріально, і при нагоді фізично в притулку. А хворих тварин на перший час, поки немає лікувальних корпусів, треба гуманно усипляти. Виходу поки що немає. Здорових – каструвати. Але хочеться менше слів від зоозахисників – хочу вас побачити на вулицях міста з пакетами їжі та води для тварин!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *