У Чернівцях на місці автопарковки створять парк, на дорозі відкриють кафе, визначать кращу велопарковку та на день відмовляться від авто « Офіційний портал Чернівецької міської ради
18.08.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Чернівці цьогоріч стали першим з українських міст, яке офіційно долучилося до Європейського тижня мобільності. Про це на брифінгу у Ратуші розповіли секретар міської ради Ярослав Кушнірик, начальник управління по фізичній культурі і спорту міської ради Дмитро Макаренко і заступник голови ЧОГО “Буковинська агенція регіонального розвитку” Тетяна Лебухорська.

Для чернівчан буде організовано тижневу програму заходів «Мультимодальності», які спонукатимуть зменшувати використання приватних автомобілів та збільшувати користування громадським транспортом, велосипедом, пішохідні прогулянки. Хартію Європейського тижня мобільності підписав міський голова Олексій Каспрук.

Організатором ЄТМ у Чернівцях є Буковинська агенція регіонального розвитку та міська влада.
У програмі ЄТМ у Чернівцях цього року два конкурси – соціального відео “Чернівці – місто велосипедів” та на визначення дружнього для велосипеда закладу. Відео оботи, що беруть участь у конкурсі “Чернівці – місто велосипедів” повинні розкривати тему використання велосипеда як зручного, раціонального, екологічного та здорового транспорту для міста, демонструвати переваги та задоволення від їзди на велосипеді: на роботу, навчання, в магазин, для вирішення буденних питань або ж навіть на побачення, вечірку чи в театр. Роботи можуть бути зняті любительськими засобами (телефон, фотокамери). Призери конкурсу отримують грошові винагороди. Також у додаткових номінаціях будуть подарунки від інфоспонсорів – вело аксесуари. Роботи на конкурс приймаються до 19 вересня, анкету можна знайти на сайті заходу www.etm.cv.ua.

З метою заохочення бізнесу до підтримки велосипедного транспорту за результатами конкурсу «Дружній до велосипеда заклад» відзначать ті заклади, велопарковки яких є зручними та надійними.

У рамках Тижня мобільності чернівчан запрошують долучитися до наступних заходів:
• фотовиставка”Життя на двох колесах”(13 – 30 вересня, Галерея Ратуші)
• велосніданок з пресою (16 вересня, 10.00, біля Ратуші)
• Школа правил дорожнього руху для велосипедистів, де надаватимуть практичні поради для поїздок велосипедом у Чернівцях (17 вересня , 19:00, галерея Ратуші)
• Велоніч (16 вересня, 20:00, Центральна площа – вулиця Руська – вул. Вінниченко – вул. Ковальчука – проспект Незалежності – вул. Героїв Майдану – Соборна площа)
• Велоквест ( 19 вересня)
• Велопарад дівчат ( 20 вересня)
• «День без авто» та Урбан-кафе (20 вересня, Театральна площа, 16.00)
• Кінопоказ “Вело проти авто” (21 вересня, 20.00, HORIZONT BUSINESS HUB)
• День «З велосипедом на роботу» ( 22 вересня).

Уперше у Чернівцях 18 вересня відбудеться День PARKування – щорічна всесвітня кампанія, коли мешканці, митці та дизайнери перетворюють паркувальні місця в тимчасовий парк.

Усіх чернівчан 20 вересня о 16.00 запрошують на Театральну площу, де силами велоактивістів, митців, дизайнерів, підприємців буде розгорнуто перше чернівецьке Урбан-кафе. Театральна площа стане пішохідною з вуличними кафе та зонами розваг, де можна буде не лише цікаво відпочити, але й подискутувати з мером як зробити громадський транспорт у Чернівцях більш комфортним, чи буде центр міста пішохідним, як розбудовувати міську велоінфраструктуру, а також дізнатися які заклади у Чернівцях визнано найбільш дружніми для велосипеда і хто став переможцем конкурсу соціального відео “Чернівці – місто велосипедів”. Усіх учасників конкурсів чекають цікаві призи та винагороди.
Довідково:
Тиждень мобільності щороку з 16 по 22 вересня святкують у понад 5 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *