У Чернівцях на 15 гектарах ліквідують борщівник Сосновського « Офіційний портал Чернівецької міської ради
12.08.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Послугу з ліквідації небезпечного виду рослин – борщівника Сосновського замовив департамент житлово-комунального господарства міської ради. Закупівля цієї послуги, вартість якої становить до 100 тисяч гривень, проходить за спрощеною процедурою і департамент розраховує укласти договір до 12 червня.
Роботи з ліквідації борщівника Сосновського планують проводити у три етапи та завершити до листопада.
Передбачено обстежити та сформувати електронні карти вогнищ цього небезпечного виду рослин на 50 гектарах, провести хімічну та механічну обробку заражених територій (не менш, як 2 рази) на 16 гектарах.
Роботи з ліквідації борщівника Сосновського у Чернівцях проводяться щорічно з 2016 року, переважно на території Садгори, де ця небезпечна рослина найбільш поширена.

Довідка

Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden.) — отруйна багаторічна рослина, на території України вважається карантинною рослиною. Містить фотоактивні сполуки, небезпечні для шкіри людини при сонячному опроміненні. Є медоносом, проте активно витісняє в своїх заростях всі квіткові культури. Навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків 1—3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерна гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Опіки з’являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, що б могло попередити подальший контакт з рослиною, а через 1—2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. Згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських рад.Comments are closed.