Тариф на тепло у Чернівцях, навіть після корегування тарифів в інших містах, залишається одним з найнижчих в Україні « Офіційний портал Чернівецької міської ради
25.02.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
У Чернівцях  – один з найнижчих тарифів на тепло в Україні і не переглядався він вже кілька років. У всіх містах України торік, коли зросла вартість газу та електроенергію, тариф на тепло було переглянуто. У Чернівцях він не переглядався і на початок минулого опалювального сезону залишався найнижчим в Україні – 1204,62 грн. за 1 Гкал з ПДВ ( для будинків з лічильниками) або  27,90  грн. за 1 кв.м з ПДВ ( для будинків без лічильників) .   Зазначений  тариф залишився  діючим на 1 листопада 2019 року.  Про це повідомив директор МКП « Чернівцітеплокомуненерго» Олександр Меленчук.

У діючому в Чернівцях тарифі  на тепло  для населення врахована вартість газу  4942 грн. за 1000 куб. м. без ПДВ. В  минулому  опалювальному сезоні (листопаді 2018 р. – квітні 2019 р.)  комунальне підприємство  купувало газ  по ціні  6235,51 грн. за 1000  куб. м. без ПДВ.  У собівартості виробництва тепла вартість газу становить 86%, а разом з вартістю електроенергії –  93%.  Через  те, що  вартість газу та електроенергії зросла, а  тариф на тепло  у Чернівцях  не переглянули   МКП  «Чернівцітеплокомуненерго» у минулому  опалювальному  сезоні зазнало збитків та не мало можливості розраховуватися за електроенергію, виплачувати зарплату,  платити  податки, закуповувати  необхідні  матеріали для проведення  ремонтних робіт.  Для компенсації цих видатків  у 2018 році  підприємство  отримало  з міського бюджету майже 35,5 млн. грн., у 2019 році –  майже 50 млн. грн. фінансової допомоги.

У листопаді 2019 року, коли почався опалювальний сезон,  МКП «Чернівцітеплокомуненерго» підприємство закупило газ для виробництва теплоносія для населення по ціні  4899 грн. за 1000  куб. м. без ПДВ, з 1 січня 2020 року  ціна газу  склала  –  5500 грн. за 1000  куб. м. без ПДВ або на 558 грн., більше, ніж передбачено у тарифі для населення.  Відповідно до  постанови Уряду, тарифи на тепло для населення відкорегували  у бік зниження в тих  містах України, де в діючому тарифі була завищена вартість газу. У ЧЕРНІВЦЯХ В ДІЮЧОМУ  ТАРИФІ  НА ТЕПЛО ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ І НА СЬОГОДНІ ВАРТІСТЬ ГАЗУ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЗАНИЖЕНОЮ, тому тариф на тепло для  упередження збитків  може бути відкореговано  лише в бік збільшення.  МКП «Чернівцітеплокомуненерго» виконало постанову Уряду та зменшило на 6  млн. грн. нарахування  за грудень 2019 року для бюджетних установ, де у тарифі вартість газу передбачена  вищою , ні та за якою його  придбано для виробництва теплоносія.

Довідково. 

Фото 1.Тарифи на тепло  , які діяли  на 1 листопада 2018 року  в містах України. 

Фото 2. Середньозважені  тарифи на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу,затверджені  станом на 25 вересня 2019 року.

 Comments are closed.