Службовці міської ради правомірно щорічно отримують одноразову матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань « Офіційний портал Чернівецької міської ради
13.08.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Одноразова матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань виплачується посадовцям та службовцям міської ради щороку за поданням профспілкового комітету згідно умов Колективного договору між профспілковим комітетом та роботодавцем. Зазначений договір зареєстрований відповідно до вимог чинного законодавства.
Зазначена допомога посадовцям і службовцям міської ради виплачується один раз у рік у розмірі середньомісячної заробітної плати. Кошти на її виплату передбачені в міському бюджеті і відносяться до захищених статей видатків. Виплачується така допомога працівникам міської ради, як правило, у березні-квітні.
Внесення змін і доповнень до колективного договору, відповідальність за його виконання регулюються Законом України “Про колективні договори і угоди”. Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, установи, організації незалежно від того, чи є вони членами професійної спілки, і є обов’язковими як для власника або уповноваженого ним органу, так і для працівників підприємства, установи, організації.
Якщо власник або уповноважений ним орган (особа) порушив умови колективного договору, профспілки, що його уклали, мають право надсилати власнику або уповноваженому ним органу (особі) подання про усунення цих порушень, яке розглядається у тижневий строк. У разі відмови усунути порушення або недосягнення згоди у зазначений строк профспілки мають право оскаржити неправомірні дії або бездіяльність посадових осіб до суду.
Таким чином, щорічна одноразова матеріальна допомога посадовцям та службовцям Чернівецької міської ради на вирішення соціально-побутових питань, кошти на яку були передбачені в міському бюджеті, виплачена на початку березня ц.р. відповідно до вимог законодавства. Відмова роботодавця (міського голови, міської ради) здійснити такі виплати була б порушенням соціально-трудових прав працівників міської ради, яке підлягає оскарженню в судовому порядку.
Відповідно до розпорядження міського голови №297-к від 18.03.2020р. 466-ти посадовцям та службовцям міської ради виплачена одноразова матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань на загальну суму 5,8 млн. грн. Торік відповідно до розпорядження секретаря міської ради Василя Продана № 403-к від 04.04.2019 р. така допомога виплачена на суму 5,3 млн. грн.
Середньомісячна заробітна плата службовця міської ради з усіма доплатами, надбавками та преміями становить 10-12 тисяч гривень в залежності від вислуги років та рангу. Зокрема, головному спеціалісту відповідно до передбаченого законодавством порядку щомісяця нараховують заробітну плату у середньому в розмірі 10,9 тисяч гривень:
• Посадовий оклад (щомісячно) – 5100,00 грн. (нараховується згідно постанови КМУ від 09.03.2006р.№ 268 зі змінами, додаток 50);
• Надбавка за високі досягнення у праці (щомісячно 30%) – 1880,25 грн. (нараховується згідно постанови КМУ від 09.03.2006р.№ 268 зі змінами);
• Надбавка за ранг (щомісячно) 12 ранг – 350,00 грн. (нараховується згідно постанови КМУ від 09.03.2006р.№ 268 зі змінами, додаток 57);
• Премія (щомісячно) 55% – 2805,00 грн. (нараховується згідно постанови КМУ від 09.03.2006р.№ 268 зі змінами);
• Доплата за вислугу років (щомісячно) 15% – 817,50 грн.(нараховується згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-III.).
Після утримання податків головний спеціаліст міської ради отримує у середньому 7,5 – 8 тисяч гривень.
Відповідно до розпорядження міського голови №350-к від 31.03.2020 р. за згодою працівників на період дії карантину розмір щомісячного преміювання посадовцям та службовцям міської ради зменшено на 30-15% в залежності від рангу.
Аналогічні стимулюючі виплати, премії, надбавки, допомоги у Чернівцях отримують й інші працівники бюджетної сфери. Зокрема, посадовий оклад вчителя в середньому становить 5,6 тис. грн. До окладу вчителю нараховують в середньому 60% обов’язкових доплат і надбавок (надбавка за вислугу років, надбавка за престижність, інші доплати), тобто ще 3,4 тис. грн. Окрім державної освітньої субвенції,за рахунок якої фінансується заробітна плата, торік на надбавку вчителям за престижність праці з міського бюджету спрямовано 66,1 млн. грн. Крім того, вчителям виплачується допомога на оздоровлення у розмірі посадового окладу та щорічна винагорода до одного посадового окладу. У 2019 році на допомогу на оздоровлення педагогічним працівникам спрямовано з міського бюджету – 22,6 млн. грн., на щорічну винагороду – 13,3 млн. грн. Цього року у міському бюджеті передбачено аналогічне фінансування, заборгованості з виплати зарплат вчителям та іншим працівникам бюджетної сфери в місті немає.
Посадовці, службовці міської ради, працівники бюджетної сфери мають право розпоряджатися отриманими зарплатами та винагородами на власний розсуд, зокрема й добровільно брати активну участь у благодійних акціях. Зокрема, працівники міської ради, освітяни міста взяли участь у Всеукраїнській акції «Підтримую лікарів» та добровільно перерахували одноденний заробіток на стимулювання лікарів, які надають допомогу хворим на COVID-19, прізвища працівників міської ради є і серед тих, хто бере участь у благодійному зборі коштів «Чернівці. Стоп COVID-19».
Необґрунтовані звинувачення посадовців та службовців Чернівецької міської ради у неправомірному отриманні зарплат, допомог та інших передбачених законом стимулюючих доплат, зневажливі вислови в їх адресу, планомірно організована у цьому напрямку кампанія з дискредитації міської влади в окремих ЗМІ та соціальних мережах носять деструктивний характер, не сприяють формуванню сприятливого психологічного клімату, а лише розхитують ситуацію у місті та посилюють в умовах епідемії суспільну та соціальну напругу.Comments are closed.