Результати реалізації проекту вдосконалення місцевих цільових програм за участі громадськості презентували в Чернівцях « Офіційний портал Чернівецької міської ради
25.10.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
18 липня відбулася фінальна конференція, на якій презентовано результати проекту “Єдині стандарти – життєздатне фінансування: розширення інструментів партисипативної участі громади міста Чернівці у вдосконаленні місцевих цільових програм через орієнтування на людиноцентричний підхід”.

Ініціатива втілювалася ГО “Лабораторія демократичних трансформацій” спільно з Чернівецькою міською радою в рамках проекту “Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні”, який впроваджується Асоціацією міст України спільно з Норвезькою асоціацією місцевих регіональних влад за фінансової підтримки МЗС Норвегії.

Головна мета ініціативи – підвищення ефективності та дієвості використання бюджетних коштів та візуалізації місцевих фінансів, раціональне та прозоре використання бюджетних коштів.

У вітальному слові Чернівецький міський голова Олексій Каспрук зазначив: “Асоціація міст України планомірно поглиблює стосунки між українськими містами та їх європейськими партнерами. Ініціатива міста Чернівці  увійшла в 10-ку найкращих та спрямована на впровадження двох основних продуктів – методичних рекомендацій з розробки та реалізації місцевих цільових програм м. Чернівці та запуску інтерактивної карти міста, що стала основою для створення геопорталу. То ж, сьогодні досить символічна дата, рівно три місяці тому, 18 квітня, ми офіційно дали старт цій ініціативі, а, рівно місяць тому, 18 червня, ми провели презентацію муніципального геопорталу, натомість сьогодні вже презентуємо нові набори карт. Крім того, 2 дні тому у Тбілісі наш геопортал переміг у конкурсі-презентації ініціатив з відкритості місцевої влади та залучення громадян під час Світового саміту Партнерства відкритого врядування”.

Одним із завдань ініціативи є розробка єдиних стандартів місцевих цільових програм для забезпечення прозорості програмно-цільового методу фінансування. В рамках її реалізації експертами було досліджено три місцеві цільові програми: “Програма розвитку освіти міста Чернівці на 2017-2020 роки”, “Цільова програма з будівництва об’єктів житла і соціальної сфери в місті Чернівцях на 2017-2020 роки “Сучасне місто”, “Програми будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів житлово-комунального господарства в м. Чернівцях на 2017-2020 роки “Комфортне місто”, надані відповідні пропозиції, за результатами яких підготовлено методичні рекомендації з розробки та реалізації місцевих цільових програм м. Чернівці.

В рамках ініціативи створено та презентовано додаткові карти для геопорталу м. Чернівці, на яких відображені плани міста щодо здійснення капітальних видатків на ремонти, будівництво та інші напрямки, передбачені у бюджеті розвитку міста. Карта дозволяє користувачам швидко зорієнтуватись, яка вулиця, садочок чи сквер будуть ремонтуватись у 2018 році, який підрозділ міської ради відповідальний за ці роботи та яка їх очікувана вартість. За рекомендаціями експертів, що працювали в даному проекті було зібрано та додано інформацію про показники, за якими можна оцінювати ефективність реалізації програми та роботи установ і закладів. Зокрема, для дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, як приклад, по ДНЗ можна побачити загальну кількість дітей, що навчається в садочку та середню кількість в групі, скільки місць є в садочку на наступний навчальний рік (за віковими групами) та на яку кількість місць уже є дітки у черзі. Інформація по школам включає кількість навчальних класів та їх площу, кількість учнів та педагогічних працівників, навантаження на одного педагогічного працівника, кількість медалістів та переможців олімпіад. За допомогою цих даних можна проводити порівняння між різними навчальними закладами та результатами їх роботи. Завдяки цьому, геопортал стане не тільки інструментом для інформування громади, а й інструментом для проведення аналізу.

 Comments are closed.