Раритетну книгу Юрія Федьковича презентував обласній бібліотеці Олексій Каспрук « Офіційний портал Чернівецької міської ради
23.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Рідкісну книгу «буковинського соловейка» Юрія Федьковича, видану у 1906 році, презентував Чернівецькій обласній бібліотеці у літературно-меморіальному музеї міський голова Олексій Каспрук під час вручення премії Федьковича.

Її він придбав у одній з чернівецьких книгарень. Це ІІІ том «Писань Осипа Юрія Федьковича», який містить драматичні твори письменника та копію автографу третьої редакції «Довбуша».

Книгу видала друкарня наукового товариства імені Тараса Шевченка у Львові. Упорядкував його відомий українознавець доктор Олександр Колесса. До збірки потрапили твори Федьковича «Так вам і треба», «Довбуш» (у трьох редакціях) і «Як козам роги виправляють».

«Писання Осипа Юрія Федьковича» видавалися у чотирьох томах з 1902 по 1910 рік. Окрім драматичних творів вони містять поезії, повісті і оповідання, а також матеріали життєпису автора. Саме третього тому не було у збірні бібліотеки, тож подарунок міського голови виявився дуже доречним і цінним. Олексій Каспрук закликав небайдужих чернівчан, які володіють унікальними історичними експонатами, поповнювати фонди чернівецьких музеїв та бібліотек.

Нагадаємо, сьогодні Буковина відзначає 181-річчя з дня народження Юрія Федьковича. Олексій Каспрук взяв участь в урочистому покладанні квітів до пам’ятника видатному митцю. Також відбувся молебень на могилі Федьковича.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *