Проєкт «Література рідного краю» « Офіційний портал Чернівецької міської ради
25.02.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
На Буковині, а особливо в Чернівцях завжди читали – принаймні останні понад 200 років це було цілком органічно і вважалося ознакою доброго тону. Книги привозили із європейських столиць, куди їхали у справах, купували в місцевих книжкових магазинах, адже всі літературні новинки завжди вчасно з’являлися в Чернівцях. Книгами обмінювалися, проте найголовніше – їх читали. Діти виростали в середовищі, де всі читали в міру своїх інтересів та уподобань. Для дітей в інтелігентних і доволі забезпечених родинах складався список книг світової класики, які треба було обов’язково прочитати освіченій людині. А тут чернівчани не могли відставати від європейської культури – музика і книги, то було святе. Це дало привід Паулю Целану з гордістю сказати при врученні йому літературної премії «…це була місцевість, у якій жили люди та книги».

Проте серйозні проблеми на зламі століть внесли свій не найкращий момент в розмірене життя чернівчан з їхніми естетичними цінностями. Та ще і бурхливий розвиток технічного прогресу до цього долучився, коли молодше покоління в досить короткий проміжок часу перестало читати книги та цілковито захопилося сучасними гаджетами. Але як показує світовий досвід, книжка не втратила своєї цінності, адже мислити та знайти своє місце в цьому світі допоможе тільки читання. І повагу до рідної батьківської землі, до вулиці та міста, в якому народився, разом з батьками та вчителями може виховати тільки книга. А тим більше в цих жорстких умовах карантину, в яких ми всі перебуваємо останній рік.

Аби допомогти, направити та підказати юним чернівчанам книги з літератури Буковини, Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського відкриває проєкт «Література рідного краю», який можна переглянути за посиланням http://www.dobrabiblioteka.cv.ua/ua/news?id=1233575

Він відкривається книгами, які входять до шкільної програми, починаючи з 5 класу. Тут представлено буковинських авторів та їхні твори, короткий зміст творів і критика. Звісно, частину цих видань діти знайдуть в домашніх бібліотеках, найбільш ретельні відвідають шкільні та дитячі книгозбірні. Майже всі твори є у фондах Муніципальної бібліотеки ім. А.Добрянського. А найпрогресивніші зможуть прочитати їх і в електронних ресурсах.

Колектив Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського бажає маленьким читачам успіхів у навчанні та приємного читання!
І повернемо Чернівцям статус міста, в якому книга на почесному місці!!!

 Comments are closed.