Проектні рішення об’єднання старого і нового Проспекту обговорили з мешканцями « Офіційний портал Чернівецької міської ради
26.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Перша зустріч із зацікавленими сторонами в межах розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва просп. Незалежності від вул. Кармелюка до вул. Ясської з влаштуванням перетину залізничної колії відбулася 22 серпня.  

ТЕО розробляє проектна команда UCG (м. Івано-Франківськ) в межах проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». На зустріч були присутні понад 50 мешканців мікрорайону, охопленого територією проекту (мешканці проспекту Незалежності, вулиць Кармелюка, Винниченка, Миру, Ставропольської), представники проектантів та Чернівецької міської ради.

Члени проектної команди UCG представили основні проектні рішення оновленого вигляду так званого «старого Проспекту»: по 2 смуги для руху транспорту в обидвох напрямках, смуга для паркування транспортних засобів з озелененням, яке розділятиме паркомісця, широка пішохідна зона із  суміщеним велосипедним рухом.

Як зазначила Катерина Лозовенко, менеджерка проекту, завдання полягає не у створенні автомагістралі, а в будівництві сучасної європейської вулиці, орієнтованої на людей, з урахуванням потреб різних груп учасників дорожнього руху. Важливим акцентом стане максимальне збереження існуючого озеленення вулиці. Окрім цього, проектанти запропонували створити нову відпочинкову зону площею майже  3 тис. кв. м., на території, яка вивільняється завдяки реорганізації вулиць.

Начальник відділу розвитку території міської ради  Ярослав Кушнірик, начальник департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради Микола Собко відповіли на запитання мешканців, які стосувались часових рамок реалізації проекту та його фінансування. Наголошено, що ТЕО розробляється за кошти, залучені німецькою урядовою компанією GIZ без співфінансування з міського бюджету.  Створення інтегрованої міської дороги у цьому районі визначено пріоритетним завданням в Інтегрованій концепції розвитку  міста Чернівців до 2030 року, яке має бути першочергово реалізовано. Проектна команда UCG  планує завершити розробку ТЕО до кінця вересня цього року та після громадського обговорення внести його на затвердження міської ради, яка  вирішуватиме  коли і з яких джерел фінансуватиметься  виготовлення  проектно-кошторисної документації  проекту. Зважаючи на масштабні  роботи,  виготовлення робочого проекту  займе щонайменше два роки.

Важливим результатом зустрічі став перелік проблемних питань та пропозицій, які озвучили мешканці. Одними із пропозицій мешканців є врахування потреб людей з інвалідністю під час реалізації як даного проекту, так і інших проектів у Чернівцях, заміна застарілих та будівництво нових інженерних мереж, створення дитячого майданчика та нових територій для відпочинку мешканців, облаштування додаткових проїздів між будинками. Всі пропозиції будуть додатково розглянуті на засіданні робочої групи  з реалізації проекту та максимально інтегровані в техніко-економічне обгрунтування.

Тетяна Лебухорська, голова Буковинської агенції регіонального розвитку, яка в цьому проекті відповідає за роботу з зацікавленими сторонами, повідомила, що в рамках розробки ТЕО будуть проводитись додаткові зустрічі з мешканцями, господарства яких знаходяться на  території проекту, зустрічі з представниками бізнесу. Крім того, на завершальному етапі відбудеться публічна презентація кінцевого результату для широкої громадськості, представників медіа.

Довідка

 Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Полтава та Подільський район Києва. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 7,25 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1,85 млн євро.

DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім цього, у рамках співпраці з Німеччиною здійснюється підтримка у подоланні кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.Comments are closed.