Приписи відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради по незаконному будівництву по вул. Гонти, 20 набрали чинності « Офіційний портал Чернівецької міської ради
21.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
На розгляді Першотравневого районного суду м.Чернівців знаходиться адміністративна справа за позовом Регіональної спілки «Справа Кольпінга» до Начальника відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Пушкової Олени Дмитрівни про визнання незаконними і протиправними дій посадової особи місцевого самоврядування, скасування актів посадової особи місцевого самоврядування, а саме: приписів Відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради №24/11 від 15.08.2011 та №27/11 від 30.08.2011 про зупинення будівництва офісного центру зі складськими приміщеннями на вул.Гонти,20 м.Чернівців. Крім того, виставлена вимога стягнути матеріальну шкоду з місцевого бюджету в розмірі 156106 грн. 50 коп.

Дані приписи були видані з метою усунення виявлених порушень містобудівного та памяткоохоронного законодавства, встановлених під час роботи депутатської комісії, тобто було зафіксовано порушення ряду державних будівельних норм при провадженні будівельних робіт, які й були описані в зазначених приписах.

Ухвалою Першотравневого районного суду м. Чернівців від 04 жовтня 2011 року, з метою забезпечення адміністративного позову, зупинено дію приписів з огляду на те, що забудовник понесе збитки у зв’язку з простоєм будівництва.

Вінницьким апеляційним адміністративним судом 01.02.2012 р. скасовано дану ухвалу, приписи відділу охорони культурної спадщини міської ради набрали чинності.

Статтею 44 Закону України «Про охорону культурної спадщини» передбачена відповідальність юридичних осіб за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, зокрема:

– за проведення будь-яких незаконних робіт, що можуть завдати або завдали шкоди пам’ятці, її території, охоронюваній археологічній території, охоронним зонам, історичним ареалам населених місць – у розмірі від тисячі до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17000 до 170 000 грн).

Невиконання законних вимог посадових осіб органів охорони культурної спадщини щодо усунення порушень вимог законодавства про охорону культурної спадщини або створення перешкод для їх діяльності відповідно до статті 188-33 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» тягнуть за собою накладання штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

02 вересня 2011 року був виданий Припис Прокурора Першотравневого району м. Чернівці Регіональній спілці «Родина Кольпінга» про зупинення будівництва по вул. Гонти, 20. Даний припис був оскаржений, проте, ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2011 року у позові Регіональній спілці «Справа Кольпінга» було відмовлено, припис залишився в силі.

Аналогічні приписи на зупинення будівельних робіт на вул. Гонти, 20 були видані Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Чернівецькій області, Головним управлінням Держкомзему у Чернівецькій області та Державною екологічною інспекцією у Чернівецькій області.

Не зважаючи на п’ять приписів наглядових та контролюючих організацій, численні скарги мешканців прилеглих будинків, Регіональна спілка в особі фірми забудовника не зупиняє будівництво.

Направлено звернення до Прокуратури Чернівецької області з вимогою порушити кримінальну справу по факту проведення незаконного будівництва у м.Чернівці по вул. Гонти, 20.

Відділ охорони культурної спадщиниЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *