Особливості нарахування житлових субсидій на час карантину « Офіційний портал Чернівецької міської ради
25.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Перепризначення житлових субсидій з травня поточного року на неопалювальний період усім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 роках проводиться автоматично, без звернення громадян, крім обставин, що унеможливлюють надання житлових субсидій (переїзд родини або смерть одинокої особи).Про це повідомили в департаменті праці та соціального захисту населення міської ради.

Громадяни, які користуються житловими субсидіями, зобов’язані протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини, які впливають на призначення та перерахунок призначеної житлової субсидії, зокрема:

  • зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо-переміщена особа членів домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;
  • зміни у складі сім’ї домогосподарства (у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація);
  • зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  • зміну переліку витрат на управління багатоквартирними будинками;
  • зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
  • про факт, коли будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї із складу домогосподарства здійснив купівлю або в іншій законний спосіб набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб, перевищує 50 тис. грн..

Особам, які за призначенням житлової субсидії звертаються в перше, заяву на предмет призначення житлової субсидії разом з декларацією про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії можна подати в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису через офіційний веб-сайт Міністерства соціальної політики України (розділ – «житлова субсидія») або надіслати поштовим зв’язком на адресу управління соціального захисту населення за місцем реєстрації.

На період карантину норми споживання газу, електроенергії, холодної та гарячої води збільшено на 50%. В перерахунку це збільшить допомогу домогосподарствам майже на 300 грн.

Крім того, відтерміновано до завершення карантину зміну базової норми за житлово-комунальні послуги отримувачам житлової субсидії – з 15% до 20%, як передбачено Постановою Кабінетів Міністрів України від 20 жовтня 2019 р.№ 878 з травня 2020 р.

Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до п.1 ч.1 ст.40 Кодексу законів про працю України і зареєстрованих у службі зайнятості, як безробітні, житлова субсидія призначається на підставі заяви про призначення житлової субсидії та інформації з служби зайнятості щодо їх перебування на обліку.

При цьому, для розрахунку субсидії враховується тільки розмір призначеної допомоги по безробіттю, без врахування сум отриманої заробітної плати.

Рішенням Уряду збільшено з двох до трьох місяців термін просроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачам як житлової субсидії, так і пільг з оплати за житлово-комунальні послуги, вразі наявності якої дані соціальні виплати не призначатимуться.

Станом на 30.04.2020 р. в департаменті праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради на обліку перебуває 14133 домогосподарств, які отримують житлові субсидії.

 

 

 

 Comments are closed.