На МКП «Чернівцітеплокомуненерго» провели незалежний аудит « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.01.2022


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Аудиторська компанія «Кроу Україна» провела аудит фінансової звітності МКП «Чернівцітеплокомуненерго» станом на кінець 2020 року, відповідно до Законодавства України та Міжнародних стандартів фінансової звітності, які діють в Україні. Аудит здійснювався згідно договору від 5.03.2021р №21/1123-У.

Далі наведено узагальнені результати перевірки, помилки, зауваження та ризики, які виявлені під час аудиту і які рекомендовано розглянути керівництву МКП «Чернівцітеплокомуненерго» для удосконалення фінансового управління та контролю.

 1. 77 млн 243 тис. грн – балансова вартість основних засобів станом на 31.12.2020 р.
 • Тривалий час не проводилася переоцінка основних засобів, а це не коректне відображення вартості підприємства.
 • Немає оцінки ліквідаційної вартості основних засобів. Згідно звітності ліквідаційна вартість дорівнює нулю – містяться ознаки знецінення основних засобів, це, в свою чергу, може свідчити про штучне заниження вартості ТКЕ.
 • Із залученням зовнішніх організацій буде проведено переоцінку вартості основних засобів.

 

 1. Основні засоби первісною вартістю 28 млн. 17 тис грн. повністю зношені та мають нульову балансову вартість.
 • Така завищена балансова вартість зношених основних засобів, які насправді мають нульову балансову вартість, негативно впливає на витрати на амортизацію та загальний фінансовий результат ТКЕ.

 

 1. Основні засоби первісною вартістю 3 млн. 84 тис. грн.. законсервовані і не амортизуються.
 • Допущені помилки при проведенні нарахувань амортизаційних витрат. Зокрема, де потрібно було переоцінити або списати основні засоби – цього не було зроблено, а де потрібно нараховувати – цього не здійснювалося.

 

 1. Більше 600 одиниць основних засобів були отримані та зараховані на баланс підприємства за мінімальною вартістю (наприклад 0,01 коп.)
 • Основні засоби (в тому числі теплові мережі та інші виробничі об’єкти) були отримані від Чернівецької міської ради за вартістю, що не відповідає достовірній оцінці.
 • У випадку крайнє негативного розвитку подій, коли на майно підприємства буде накладатися арешт і буде відбуватися примусова реалізація майна для покриття боргів, ТКЕ повинно мати чітку і справедливу вартість, відображену в звітності.

 

 1. 31 млн 925 тис грн – вартість прав постійного користування земельними ділянками на підставі нормативно-грошової оцінки земель населених пунктів.
 • МКП “Чернівцітеплокомуненерго” має у постійному користуванні земельні ділянки, на яких розміщено виробничі об’єкти та мережі. В окремих місцях розмір таких ділянок сягає 30-40 соток. Всі ділянки в межах привабливих районів міста.
 • Зрозуміло, що коли занижено відображена вартість таких прав на земельні ділянки, потенційно може виникати зацікавленість в банкрутстві підприємства та викуп за заниженою вартістю.
 • Для коректного відображення справедливої балансової вартості прав на земельні ділянки буде оголошено тендер на незалежну оцінку і в майбутньому скориговано вартість активів.

 

 1. Виявлено 13 млн. 878 тис. грн.. як суму резерву сумнівних боргів, термін непогашення яких складає понад 3 роки.
 • Дана сума дебіторської заборгованості вже є потенційно безнадійною.
 • У звітності відображено дебіторську заборгованість на суму близько 14 млн. грн., яку вже дуже важко стягнути з боржників за терміном давності.
 • Тобто, внаслідок невчасного звернення до судів, неякісної роботи з боржниками, підприємство потенційно може зазнати збитків на 14 млн. грн. Наразі посилено ведеться судова робота з даною сумою боргу.
 • ТКЕ активізує роботу щодо боргів, яким вже більше 1 року, а таких є в загальному на – 33 млн. 266 тис. грн.

 

 1. Сума відстрочених податкових активів в звітності занижена на суму 2 млн 498 тис грн
 • Виявлено викривлення фінансової звітності під час перевірки – через некоректне обліковування у звітності резерву сумнівних боргів та основних засобів виникли відстрочені податкові активи, через шо можуть виникнути проблеми при розрахунку (здійсненому на підставі недостовірних даних) по відшкодуванню з бюджету різниці між тарифом та економічно обгрунтованими витратами на виробництво послуг теплопостачання.

 

 1. Власний капітал від’ємний та складає мінус 29 млн 310 тис грн
 • Діяльність підприємства є збитковою в результаті не покриття діючими тарифами собівартості послуг з теплопостачання. Підприємство має залежність від позикових коштів та значну заборгованість перед кредиторами за поставлений газ та енергоносії.

 

МКП «Чернівцітеплокомуненерго» є стратегічно значимим підприємством для міста і регулярно отримує фінансову підтримку для покриття першочергових зобов’язань, але це не рятує підприємство. Це може призвести до колапсу і банкрутства. Саме тому необхідно встановити коректний тариф та контролювати вчасність розрахунків.

Підприємство також отримує міжнародну фінансову допомогу та вживає заходи для модернізації основних засобів.Comments are closed.