26.05.2018


Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси БєльціЗасідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернівецькій міській раді “Зменшення популяції безпритульних тварин для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин на території міста” відбулося 17 березня.

На початку цього місяця в місті лисиця мала контакт з собакою. Після дослідження у лисиці підтвердився діагноз на сказ. Скільки контактів у лисиці було з безпритульними тваринами – невідомо.
У Чернівцях є притулок, який може вміщувати до 200 голів безпритульних тварин, однак цього замало. Станом на сьогодні в місті є від 3 до 5 тисяч безпритульних тварин. Територія притулку дозволяє розбудову вольєрів для перетримки 600 тварин. Згідно з Статутом МКП «Притулок для тварин» затверджених рішенням міської ради від 26.02.2016 року в п. 2.2.2. Мета і предмет діяльності підприємства – регулювання кількості безпритульних тварин, їх вилову, стерилізації, кастрації, перетримки та утримання в притулках – непередбачено їх повернення в місто.
Щодня в управління Держпродспоживслужби в місті Чернівцях надходять дзвінки про покуси безпритульними тваринами, а з Державної установи Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України Чернівецького міського відділу лабораторних досліджень надходить інформація про тварин, які завдали ушкодження (укуси, подряпини) з метою встановлення за ними нагляду.
У 2016 році у Чернівецькій області зареєстровано 1167 ушкоджень (укусів, подряпин та ослизнень) людей тваринами, в т. числі 318 випадків укусів у дітей. У Чернівцях – 635 укусів людей, з них від укусів постраждало 75 дітей.
З початку 2017 року зареєстровано 99 укусів людей, з них 22 дітей . 60 укусів людей безпритульними тваринами і з них 13 дітей.
Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання спільне для тварин і людей, яке після появи клінічних ознак майже завжди закінчується смертельним результатом. Основним джерелом зараження вірусом сказу для людини, котів, собак та худоби є інфіковані дикі тварини (лиси, вовки). Дикі тварини, які були заражені збудником сказу мігрують від регіону до регіону, від країни до країни. Епідемічна ситуація зі сказу в Україні залишається нестійкою.
Упродовж останніх 16 років реєструються випадки захворювання людей на сказ. За 2016 рік було в Україні зареєстровано 3 випадки сказу серед людей. В Дніпропетровській, Київській та Рівненській областях. Всі захворілі на сказ померли. За 2015 рік від сказу померло 6 осіб, 2 мешканців Донецької, 2 –Дніпропетровської, 1- Одеської, 1 – Харківських областей, серед яких 2 дітей до 17 років.
Сьогодні Україна є одною із найбільш неблагополучних країн зі сказу. В Європі такий напружений епізоотичний стан створює загрозу погіршення епідемічної ситуації з цього особливо небезпечного летального захворювання. Особливу небезпеку в собі сказ несе тому, що інфіковані тварини виділяють збудника із слиною за 10 днів до початку появу клінічних ознак, тому людям, які постраждали від нападу тварин, і отримали покуси необхідно звертатися в медичну установу для отримання антирабічної допомоги. А також з’ясувати адресу власника тварини, для того, щоб спеціалісти державної установи ветеринарної медицини змогли провести клінічний огляд та профілактичне карантинування тварини з підозрілою поведінкою. Згідно Правил утримання тварин – кожен власник один раз в рік зобов’язаний доставляти в державну установу ветеринарної медицини домашніх тварин для клінічного огляду та профілактичної вакцинації проти сказу. Профілактична щорічна вакцинація домашніх тварин проводиться для створення стійкого імунітету.
Заходи боротьби зі сказом проводять згідно діючої інструкції. Рішенням виконавчих органів визначають карантинні та загрозливі зони, проводяться вимушені дезінфекції та імунізація всього сприятливого поголів’я. Також обов’язково проводиться розслідування спеціалістами державних установ ветеринарної медицини та лікарями епідвідділу санепідемстанції випадків сказу для виявлення осіб, які перебували в контакті з хворою твариною і направлення таких осіб на антирабічне лікування.
Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Чернівецькій міській раді вирішила :
– завершити будівництво вольєрів для утримання безпритульних тварин у МКП “Притулок для тварин” ;
– проводити моніторинг вулиць міста та скеровувати бригади по відлову безпритульних тварин (для регулювання кількості безпритульних тварин) в місцях їх найбільшого скупчення.Особливу увагу звернути на території дошкільних навчальних закладів, шкіл, площ, скверів, парків, лікувальних закладів та кладовищ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *