Монетизація пільг на проїзд здійснюватиметься з місцевих бюджетів « Офіційний портал Чернівецької міської ради
23.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018р. №197 затверджено порядок надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршутках.

Відповідно до даного урядового рішення, вищезазначений порядок поширюється на окремі категорії осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутках, а саме:
– осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії І, відповідно до статті 20 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
– учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 2, відповідно до статті 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
– дітей віком від шести років, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, відповідно до ст.30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;
– учасників бойових дій, відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»;
– осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни, відповідно до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту»;
– дітей віком від шести років з багатодітних сімей відповідно до статті 13 Закону України « Про охорону дитинства»;
– ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів нацполіції, ветеранів податкової міліції, ветеранів державної пожежної охорони, ветеранів Державної кримінально-виконавчої служби, ветеранів, служби цивільного захисту, ветеранів Держспецзв’язку відповідно до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»;
– батьків військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, відповідно до статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий військовослужбовців та членів їх сімей»;
– осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю віком від шести років та осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю, відповідно до статті 38 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні»
– реабілітованих осіб, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами, відповідно до статті 6 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».
Дана постанова Кабінету Міністрів носить рекомендаційний
характер. Крім вищезазначеної категорії осіб, органи місцевого самоврядування мають право визначати інші категорії громадян, на яких буде поширюватись дія цього Порядку, відповідно до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Розмір щомісячної готівкової виплати затверджується обласними держадміністраціями та визначається шляхом множення середньої вартості проїзду у міському комунальному транспорті в області на 30 поїздок.
Середня вартість проїзду у міському комунальному транспорті в області визначається станом на 1 січня календарного року як середня величина встановленої органами місцевого самоврядування вартості однієї поїздки у міському комунальному транспорті серед усіх комунальних підприємств області.
Для осіб, які відповідно до законів мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршутках, розмір щомісячної готівкової виплати збільшується на 20 відсотків.
Щомісячна готівкова виплата особам з інвалідністю І групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до шести років) здійснюється у подвійному розмірі.
Для осіб з інвалідністю І, ІІ групи та дітей з інвалідністю (крім дітей до шести років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти або проходять реабілітацію, розмір щомісячний готівкою виплати додатково збільшується вдвічі.
Додатково органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення щодо збільшення кількості поїздок та розміру суми щомісячної готівкової виплати для окремих категорій осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршутках.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018р. №197 «Про встановлення державних соціальних нормативів у сфері транспортного обслуговування затверджено розподіл пільгових поїздок транспортом загального користування на міських та приміських маршутах, що потрібно для визначення розміру щомісячної готівкової виплати. Зокрема. згідно додатку до даного рішення уряду «Розподіл соціальної норми кількості поїздок усіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах» передбачено для Чернівецької області 11 поїздок тролейбусним сполученням, 11 – автобусами міського сполучення та 8 – транспортом приміського сполучення.
В разі невикористання встановленої кількості поїздок певним видом транспорту особа, яка відповідно до законодавства має пільги з оплати проїзду, може використати відповідну кількість поїздок іншими видами транспорту в межах соціальної норми, встановленої на місяць.
Монетизація пільг здійснюється за кошти місцевих бюджетів. Постановою зазначено, що органами місцевого самоврядування можуть надавати пільгу як у виді компенсації її в грошовому еквіваленті, так і в безготівковій формі.
На даний час за дорученням Кабінету Міністрів України Міністерством соціальної політики доопрацьовується дана постанова з врахуванням наданих пропозицій.Comments are closed.