Експерти міжнародної організації провели моніторинг закупівель робіт та послуг для автомобільних доріг загального користування « Офіційний портал Чернівецької міської ради
20.01.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
В рамках проекту «Прозорість та підзвітність при здійсненні дорожніх робіт на дорогах місцевого значення» із використанням інформації порталу електронної системи закупівель ProZorro, інших відкритих інформаційних джерел та аналітичних інструментів, фахівцями CoST проведено моніторинг  закупівель робіт та послуг для автомобільних доріг загального користування, а саме:

 • робіт з проектування та капітального ремонту,
 • послуг з поточного середнього ремонту, поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання.

Моніторинг даних та аналіз отриманих результатів здійснено з метою визначення ризиків неефективних закупівель. Станом на 01.08.2019 р. моніторингом охоплено 188 закупівельних процедур дорожньої галузі по 20-ти замовниках у 8-ми областях України.

Під час моніторингу закупівель за процедурою відкритих торгів  було виділено окремі недоліки тендерної документації, причини оскарження умов тендерної документації та рішень замовників щодо розгляду тендерних пропозицій та визначення переможця процедури торгів, результати розгляду скарг органом оскарження.

Під час моніторингу закупівель за переговорною процедурою було виділено підстави її проведення для подальшого аналізу та виявлення можливих ризиків.

За результатами попереднього аналізу даних моніторингу на різних етапах закупівель робіт та послуг виявлено низку ризиків, які можуть призвести до  неефективності закупівлі, а саме:

Планування закупівлі:

 • визначення предмету закупівлі;
 • визначення обсягів при плануванні закупівлі послуг з експлуатаційного утримання.

Підготовка тендерної документації:

 • встановлення дискримінаційних вимог, що обмежують конкуренцію;
 • відсутність достатньої інформації про предмет закупівлі, необхідної для розрахунку ціни пропозиції;
 • відсутність всіх необхідних умов проекту договору про закупівлю відповідно до законодавства та нормативних документів.

Розгляд тендерних пропозицій:

 • неправомірне відхилення тендерної пропозиції;
 • неправомірне допущення до аукціону учасника чи обрання переможцем учасника, чия пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації.

Тендерна документація що розроблена як САД в областях, так і структурними підрозділами ОДА та державними підприємствами, що здійснюють закупівлі робіт та послуг з ремонту та утримання автомобільних доріг місцевого значення, часто мають однакові недоліки. 

А саме:

    • найбільш часто повторюються випадки оскарження вимог тендерної документації, що мають дискримінаційні ознаки, та оскарження рішень замовника, які визнані органом оскарження – Антимонопольним комітетом України – неправомірними;
    • ризики неефективної закупівлі при застосуванні переговорної процедури закупівлі без наявності підстав, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі».

 

Про результати моніторингу підстав застосування переговорної процедури у закупівлях послуг з експлуатаційного утримання – читайте у наших наступних публікаціях.

Нагадуємо, матеріали моніторингу та аналізу закупівель, а також всі матеріали тренінгів CoST Ukraine увійдуть до Посібника про визначення та запобігання ризикам неефективних закупівель в дорожній сфері, який наразі знаходиться на завершальній стадії. Посібники розповсюджуватимуться безкоштовно серед активної громадськості, зацікавленої темою громадського моніторингу та контролю якості доріг, та серед органів місцевої влади.Comments are closed.