Міський голова зупинив дію рішення міської ради щодо особливої форми трудових відносин з окремими головними лікарями « Офіційний портал Чернівецької міської ради
26.11.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Міський голова зупинив дію рішення міської ради, яке дозволяє керівникам комунальних закладів охорони здоров’я, що призначені на посаду до 01.01.2012 р., продовжувати працювати без укладання контракту. Олексій Каспрук вважає, що дане рішення не відповідає вимогам чинного законодавства України і міська рада прийняла його з перевищенням власних повноважень.

Міський голова звертає увагу, що законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», жодним іншим нормативно-правовим актом міським радам не надано повноважень приймати рішення, які регулюють трудові відносини, в тому числі щодо трудових відносин з керівниками комунальних закладів охорони здоров’я. Наразі в трудових відносинах з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, в т.ч. і закладів охорони здоров’я, від імені територіальних громад повноваження роботодавця здійснюють сільські, селищні, міські голови.
Відповідно до статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я керівники державних та комунальних закладів охорони здоров’я призначаються на посаду уповноваженим виконавчим органом управління власника закладу охорони здоров’я на конкурсній основі шляхом укладання з ними контракту на строк від трьох до п’яти років. Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я та порядок укладання контракту з таким керівником, а також типова форма контракту затверджені Кабінетом Міністрів України. Укладення контракту з раніше прийнятим працівником є лише одним з різновидів змін в організації виробництва та праці, про яке він повідомляється не пізніше, ніж за два місяці.
Таким чином, міський голова, як роботодавець, на підставі статей 21, 32 Кодексу законів про працю України, статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я вправі запроваджувати контрактну форму трудового договору з керівниками комунальних закладів охорони здоров’я, які були призначені до 01.01.2012 р., попередньо повідомивши їх про зміну істотних умов праці не пізніше, ніж за два місяці.
Олексій Каспрук також звертає увагу, що прийняте міською радою за пропозицією депутата Богдана Ковалюка рішення ставить в нерівні умови керівників комунальних закладів охорони здоров’я і є грубим втручанням в компетенцію міського голови.
Погодитися із зауваженнями міського голови або підтвердити свою рішення депутати зможуть вже завтра – 4 квітня о 10.00 під час другого дня пленарного засідання 53 сесії Чернівецької міської ради VIІ скликання.Comments are closed.