Міська поліклініка №2 отримала новий сучасний цифровий мамограф « Офіційний портал Чернівецької міської ради
21.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Найближчим часом у міській поліклініці №2 запрацює новий сучасний мамограф, який придбаний за бюджетні кошти і який вже встановлений в спеціально обладнаному приміщенні.

«Відсутність сучасної діагностичної апаратури не дозволяла вчасно і ефективно виявляти на ранніх стадіях захворювання на рак молочної залози. Кілька мамографів, які є в місті і які працюють на комерційній основі, безперечно, не можуть задовільнити попит в діагностиці таких страшних захворювань, як рак молочної залози. Лише за минулий рік в Чернівцях вперше виявлено 81 випадок захворювання, з яких занедбаних було 24, або майже 30%. Придбання сучасного цифрового мамографу дозволить виявляти хворобу на ранніх стадіях і , відповідно, її успішно лікувати, – сказав під час презентації нового обладнання Чернівецький міський голова Олексій Каспрук. – Усі процедури закупівлі відбулись згідно чинного законодавства, ніяких порушень не виявлено, обладнання вчасно доставлено і зараз триває процедура отримання відповідної ліцензії на право проводження діяльності з джерелом іонізуючого випромінювання. Вартість мамографа 9 млн.998 тис.грн.»
Як повідомила головний лікар поліклініки Світлана Широкова, мешканки Чернівців обстежуватимуться безкоштовно за направленнями від лікарів.

Довідково
Апарат VIOLA D – є сучасною мамографічною системою для скринінгового та діагностичного обстеження молочної залози жінок різного віку.
Робоча комп’ютерна станція в складі мамографічного комплексу – є «золотим стандартом» для мамографічних цифрових досліджень. Згідно з медико-технічними вимогами до обладнання для цифрової мамографії, які затверджені Асоціацією радіологів України.
Однією з цінностей цифрового мамографу – це можливість описувати цифровий знімок з екрану монітора. Змінюючи параметри перегляду (яскравість, контрастність тощо) лікар може побачити набагато більше інформації, ніж при огляді плівки будь-то аналогового чи цифрового друку.
Використовуються методи автоматичного вибору оптимальних параметрів для експозиції даного пацієнта із зазначенням дози опромінення ( в існуючих рентген-апаратах такої опції немає і опромінення вираховується згідно з певною формулою (розрахунковий метод). Ці автоматичні технології вибору дози є точними, швидкими і доступними із застосування в залежності від щільності молочної залози.
І ще одна важлива комплектація комплексу – це медичний термопринтер для друку знімків з відповідними параметрами, щоб не втратити якості зображення, яке отримується на моніторі.
На 1 пацієнта = 4 знімки = 30 хвилин. За 6-годинний робочий день – 12 = пацієнтів = 48 знімків. За рік – 3000 осіб = 12 000 знімків). Пам’ять на жорсткому диску = 100 000 зображень = 7-8 років безперебійної роботи (для порівняння на флюорографі база даних списується кожних 3 місяці).Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *