Латвійські партнери інспектують заміну теплопроводів у Чернівцях « Офіційний портал Чернівецької міської ради
03.08.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Представники латвійської компанії “POLIURS” на виконання умов контракту здійснюють у Чернівцях нагляд за будівництвом нового трубопроводу, що об’єднує єдиною системою теплопостачання два мікрорайони Салтикова-Щедріна та Залозецького, проводять навчання спеціалістів підприємства монтажу трубопроводів з врахуванням європейського досвіду. Про це повідомив директор МКП «Чернівцітеплокомуненерго» Олександр Меленчук.

Будівництво нової теплотраси ведеться в рамках реалізації інвестиційного проекту “DemoUkraineDH в місті Чернівці”, який фінансується Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО.
Монтаж теплових мереж та комплектуючих проводять працівниками МКП “Чернівцітеплокомуненерго”. Виробником та постачальником труб є латвійська компанія «РOLIURS»
В рамках проекту буде також повністю замінено розподільчі теплові мережі в мікрорайоні Салтикова-Щедріна, встановлено 2.5МВт біопаливний котел з допоміжним обладнанням в котельні “Залозецького”, що дозволить вивести з експлуатації стару котельню, яка розміщена в підвалі будинку за адресою 2-й провулок Кармелюка, 6.
Окрім того, заплановано облаштувати 18 індивідуальних теплових пунктів (ІТП) в мікрорайоні Салтикова-Щедріна, 16 з яких вже встановлено. Постачальником ІТП є болгарська компанія “Бруната”.
«Головна перевага цього проекту – енергоефективність, екологічність та безпечність. Вже перший опалювальний сезон дозволить мешканцям будинків, де встановлені індивідуальні теплові пункти, заощадити кошти та переконатись, що централізоване опалення є ефективним, комфортним та більш безпеченим, ніж індивідуальне. Саме таким шляхом триватиме модернізація усього теплопостачання Чернівців, на що місто отримало 10 мільйонів євро кредиту від ЄБРР та Фонду чистих технологій та 4 мільйони євро гранту від Фонду «Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології», – зазначив міський голова Олексій Каспрук.
Виробником біопаливного котла є італійська компанія “UniconfortSrl.”, з якою укладено контракт на поставку та монтаж. Котел та все допоміжне обладнання вже готове до відправки у Чернівці. Реконструкція котельні на Залозецького та монтаж біопаливного котла розпочнеться після отримання висновку держекспертизи на проект.
Довідково. Загальна вартість інвестиційного проекту “DemoUkraineDH в місті Чернівці” 960 тисяч євро. 500 тисяч євро кредиту із ставкою 6% на реалізацію кредиту дає місту міжнародна корпорація НЕФКО. 300 тисяч євро – це грант, який не потрібно повертати . 160 тисяч євро – це кошти громади з міського бюджету.
Проект ДЕМО Україна це :

  •  новий біокотел у котельні на вул Залозецького,97, що працює на пелетах (газовий котел залишається резервним і буде працювати лише під час пікових навантажень)
  •  500 метрів нового трубопроводу
  •  заміна 1150 метрів існуючих трубопроводів
  •  у 17 будинках індивідуальні теплові пункти (ІТП) , які дозволяють регулювати температуру теплоносія та оплачувати за лічильником тільки спожите тепло

Завдяки індивідуальним тепловим пунктам мешканці мають можливість самі регулювати температуру теплоносія та обирати скільки тепла їм споживати. Регульоване споживання тепла зменшує рахунки у 3 рази . У мікрорайоні покращиться екологія, оскільки викиди вуглекислого газу буде скорочено у 13 разів.
Завдяки новим технологіям і мережам, відмови від газу «Чернівцітеплокомуненерго» щороку буде заощаджувати 218 тисяч евро. Погашення кредиту відбуватиметься за рахунок цих заощаджень.
Переваги цього проекту вже відчули мешканці у Вінниці, Житомирі, Кам’янець-Подільському, Полтаві та ФранківськуComments are closed.