Гімназисти говоритимуть про «Розстріляне відродження» « Офіційний портал Чернівецької міської ради
13.07.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
24 жовтня  за ініціативи ГО «Чернівецьке обласне товариство політв’язнів та репресованих» у Чернівецькій гімназії № 5 відбудеться вечір – реквієм «Сандармох – трагедія без строку давності».
Вісімдесят два роки тому, в розпал радянського великого терору, в урочищі Сандармох у далекій Карелії відбулася одна з найбільших каральних операцій НКВС. За п’ять ночей з 27 жовтня до 4 листопада 1937 року розстріляли 1111 в’язнів, серед яких – кілька сотень українських селян, політиків, вчених, письменників, митців та священиків.Зокрема, Лесь Курбас, Валер’ян Підмогильний, Микола Зеров, Микола Куліш, Антон Крушельницький, Мирослав Ірчан та інші. Ці люди були одними з найяскравіших постатей тодішнього українського мистецтва,
Розкриття невідомих сторінок трагічної історії України сприяють вихованню у молодого покоління поваги до національної спадщини, формування почуття історичної пам’яті та гордості за репресований цвіт української нації.
В урочистійта водночас скорботній події візьмуть участь представники управління освіти Чернівецької міської ради, вчителі та учні Чернівецької гімназії №5 і Кіцманської гімназії, а також члени ГО «Чернівецьке обласне товариство політв’язнів та репресованих».Comments are closed.