Чернівці відвідав державний секретар Міністерства у справах румунів звідусіль В’ячеслав Шарамет « Офіційний портал Чернівецької міської ради
23.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Чернівецький міський голова Олексій Каспрук разом з головою обласної державної адміністрації Олександром Фищуком, головою Чернівецької обласної ради Іваном Мунтяном зустрівся з державним секретарем Міністерства у справах румунів звідусіль В’ячеславом Шараметом та Генеральним консулом Румунії в Чернівцях Елеонорою Молдован.

Під час зустрічі були обговорені основні напрямки поглиблення співпраці в контексті чинних українсько-румунських міждержавних угод, а також низка практичних питань, пов’язаних із забезпеченням прав румунської національної меншини. В’ячеслав Шарамет підтвердив позицію Бухаресту у важливості питання збереження мови та культури румунівнезалежно від місця їх проживання.Водночас він наголосив на тому, що Румунія і надалі підтримуватиме територіальну цілісність України та усі рішення, які  сприяють встановленню миру в країні та спрямовані на поглиблення європейської інтеграції. Державний секретар Міністерства у справах румунів звідусіль підтвердив, що з 1 січня 2019 року Румунія головуватиме в Раді Європейського Союзу. «Хочу запевнити, що Україна, як держава-сусід,  безпосередньо матиме підтримку з боку Румунії».

Олексій Каспрук ознайомив дипломатів з особливостями мультинаціонального життя громади Чернівців, розповів про основні виклики та напрямки розвитку міста, а також окреслив перспективи співпраці в галузях науки, культури, економіки, зокрема, в рамках програми прикордонного співробітництва «Румунія – Україна» Європейського інструменту сусідства на 2014-2020 роки.

Сторони домовились про подальші зустрічі та консультації щодо реалізації конкретних проектів.

         Державний секретар Міністерства у справах румунів звідусіль В’ячеслав Шарамет взяв участь в урочистому відкритті ХІУ Міжнародного  фестивалю румунського фольклору «Розмаїття квіткового саду», який проводиться у Чернівцях за підтримки   ГО «Буковинський мистецький центр відродження та сприяння румунської традиційної культури» .Comments are closed.