Чернівецькому аеропорту – 80 років « Офіційний портал Чернівецької міської ради
09.07.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Урочистості з нагоди 80-річчя чернівецького аеропорту та Дня Незалежності України відбулися сьогодні, 22 серпня. Колектив та ветерани КП «Міжнародний аеропорт «Чернівці» приймали вітання від свого керівництва та почесних гостей.

Від імені Чернівецької міської ради усіх присутніх в актовій залі аеропорту привітав директор департаменту житлово-комунального господарства Дмитро Сірман. Він вручив почесні грамоти та грошові винагороди найкращим працівникам підприємства.

«Історія авіаперевезень у Чернівцях – одна з найдавніших на території сучасної України, – каже Дмитро Сірман. – Тому міська рада докладає всіх зусиль, щоби наші повітряні ворота приймали якомога більше рейсів і підприємство вийшло на рентабельний рівень. Наразі ведуться перемовини з авіаперевізниками та туристичними компаніями, тож невдовзі сподіваємося отримати позитивний результат».

Довідка:

24 травня 1933 року король Румунії Кароль ІІ, в присутності представників влади та великої кількості буковинців, урочисто відкрили аеропорт. У 1937 році газета «UNIVERSAL» писала, що аеропорт м. Чернівці є унікальною архітектурною спорудою свого часу і одним з найкращих аеропортів Східної Європи. Регулярно експлуатувати аеропорт почали лише у 1937 році. Польоти виконувалися за маршрутом Варшава — Чернівці — Бухарест, Москва — Прага, тощо. У подальшому збільшення кількості авіарейсів, їх регулярність та різноманітність напрямків авіаційного сполучення дало змогу започаткувати новий вид послуг — авіапошту.

Із перших років незалежності України почалася реорганізація Чернівецького об’єднаного авіазагону. В 1994 році Чернівецький аеропорт виділився в самостійну юридичну особу, а в 1999 році розпорядженням Кабінету Міністрів України № 695-р одержав статус міжнародного. З 2002 року аеропорт був переданий з державної власності (Міністерство транспорту України) у власність територіальних громад міста Чернівецької області (Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 08.01.2002 року № 3-р). У 2006 році Чернівецька обласна рада на своєму засіданні прийняла рішення про передачу нерухомого майна комунального підприємства “Міжнародний аеропорт «Чернівці» на баланс міської ради (№ 110-7/6 від 16.10.2006 р.).

Аеродром придатний для експлуатації літаків цілий рік без обмежень, у світлий і темний час доби. Пропускна здатність 12 злетів-посадок на годину. Аеропорт забезпечений рятувальними та протипожежними транспортними засобами відповідно до 5 категорії. Cвітлосигнальне обладнання, приводні радіостанції і курсо-глісадні система дозволяють здійснювати безпечну посадку в умовах поганої видимості (за метеомінімуму Категорії I ІКАО).Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *