Чернівчани привітали з 90-річчям учасницю визвольних змагань Орисю Теляєву « Офіційний портал Чернівецької міської ради
09.07.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
У міському товаристві політв’язнів та репресованих сьогодні вітали з 90-річчям учасницю визвольних змагань, члена ОУН Орисю Теляєву, яка досі бере активну участь у суспільному житті Чернівців.

Від імені Чернівецького міського голови директор департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Березовська вручила іменинниці грамоту міського голови та цінний подарунок.

Орися Миколаївна – учасник визвольних змагань, член ОУН, політв’язень ГУЛАГу. У 1948 році воєнним трибуналом військ МВС Чернівецької області вона була засуджена на 10 років позбавлення волі з обмеженням в правах строком на 5 років. Присуд відбувала в Карагандинській області (Казахстан) до 1955 року, коли її реабілітували.
Брала участь у мітингах, виступала зі спогадами у ЗМІ та на телебаченні, зустрічалась з молоддю, в школах і навчальних закладах виступала з лекціями, розповідаючи правду про визвольну боротьбу нашого народу в часи тоталітаризму. У селах Чернівецької області зустрічалася з однодумцями, збирала речі, листи, фотоматеріали для створення кімнати в Краєзнавчому музеї. Була активним учасником Помаранчевої революції» Своєю наполегливою, благодійною працею завжди досягала успішних результатів. Брала участь у проведенні всіх національних свят, доглядала могили вояків ОУН-УПА.
Не дивлячись на похилий вік, Орися Теляєва активно працює на розбудову і утвердження Української незалежної держави, за здобуття якої боролась з юних років, все віддала для її величі. Вважає, що ціна, яку за незалежність України заплатило її покоління, є виправданою.
У 2017 році за вагомий внесок у процес становлення і розбудови суверенної, демократичної та правової держави, відданість ідеї державності пані Орися нагороджена орденом Княгині Ольги ІІІ ступеня.Comments are closed.