23.03.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Публічний геопортал, на якому збирається вся інформація, що має гекоординати – map.city.cv.ua, презентували 18 червня чернівчанам. Геопортал є публічною частиною муніципальної геоінформаційної системи, яку місто розвиває, у тому числі за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міста».

«Презентуємо ще один муніципальний ресурс, що робить роботу міської влади більш прозорою, а чернівчанам дає інструмент для громадського контролю, якісного розуміння ситуації у місті, особливостей його розвитку. Прагнемо, щоб у муніципальної геоінформаційної системи Чернівців інформаційно-довідкова функціональність була не слабшою за управлінську, щоб вона була корисною не лише посадовцям для управління міською інфраструктурою, а й чернівчанам, бізнесу. Це перший крок для побудови «розумного міста». Зараз активно працюємо над розвитком містобудівного кадастру, оцифровуємо містобудівну документацію, розміщуємо її на геопорталі. Серед найближчих кроків – робота над земельним кадастром. Вже сьогодні кожен мешканець за допомогою детального плану території, карти охоронних зон може дізнатися про режим використання територій, плани розвитку мікрорайону»,- заявив міський голова Олексій Каспрук.
«Геопортал – це зручний інструмент для просторового аналізу. Накладаючи різні шари інформації один на один, користувач може досліджувати місто, виявляти прогалини та шукати перспективи для розвитку. Наприклад, аналіз карт дитячих майданчиків та зелених зон, може стати в нагоді авторам проектів бюджету ініціатив Чернівчан, які планують подавати проекти зі створення нового майданчика. За кожним типом інформації стоять особисті кабінети працівників міської ради, які відповідають за оновлення та наповнення тих чи інших карт, створення дієвої цифрової інфраструктури міста», – зазначила начальник відділу комп’ютерно-технічного забезпечення міської ради Тетяна Лебухорська.
Корисним розділом геопорталу є аналітичні карти проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», які є прикладом здійснення геопросторового аналізу. Наприклад, карта «Аналіз громадських та зелених просторів» є результатом польового дослідження історичного ареалу міста та показує, яка частина центру міста використовується людьми. Карта «Структура ландшафту та вільного простору» може використовуватись для прийняття рішень щодо застосування різних типів забудови. Галузеві карти, наприклад, карта «Культура», показують не лише розташування культурних закладів, але й містять показники їх діяльності.
«Першим етапом реалізації проекту «Інтегрований розвиток міста» був етап аналізу, результатом якого стали карти, зрозумілі, доступні кожному мешканцю. Інтегрований розвиток передбачає міжсекторальну роботу, і карти є інструментом, який дає широкі можливості для впровадження інтегрованого підходу. Сама концепція Інтегрованого розвитку міста також буде представлена у вигляді карти, що зробить її зрозумілою кожному чернівчанину»,- наголосив керівник проекту у Чернівцях Іван Костяк.

Зараз на геопорталі розміщено понад 30 інформаційних ресурсів. Частина з них є візуалізацією відкритих даних, розміщених на порталі відкритих даних міста (data.city.cv.ua), як наприклад, плани ремонтів доріг. Частина – є результатом роботи служби містобудівного кадастру, зокрема  адресний реєстр. Перелік інформаційних ресурсів буде розширюватись, а пропозиції щодо розміщення додаткових ресурсів можна надсилати у відділ комп’ютерно-технічного забезпечення на адресу it@rada.cv.ua.

Довідково

План дій щодо розвитку муніципальної геоінформаційної системи у м. Чернівцях затверджено рішенням виконавчого комітету №474/17 від 12.09.2017.Comments are closed.