Чернівчан запрошують до участі у тренінгу з каністерапії « Офіційний портал Чернівецької міської ради
13.07.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Собаки вже давно стали вірними друзями й супутниками людини в різних життєвих ситуаціях,  коли  чотирилапі  стають рятівниками, вчителями, терапевтами, охоронцями, партнерами у господарстві та роботі. Цілющий вплив чотирилапого друга може підтвердити кожен власник собаки.

За кордоном вже майже століття собак використовують як хвостатих терапевтів. В Україні ж увагу до каністерапії (лікування за допомогою собак) почали звертати лише нещодавно, визнали її позитивний вплив. Зокрема, заняття за участю тварин (собак, коней) вже включені до плану занять в закладах інклюзивної освіти. Проте, на відміну від коней, спеціально відібрані і підготовлені собаки є набагато доступнішими для комунікації з людьми.

Нещодавно проведені експерименти на кафедрі екології в Чернівецькому Національному університеті підтвердили, що лише проста присутність собаки під час тестів та екзаменів дозволила знизити рівень тривожності у студентів, як першого, так і випускного курсів!

А чого вартий лише ефект від організації візитів з собаками до дітей чи в геріатричні пансіонати!

В процесі навчання собака теж стає чудовим мотиватором і додає краплинку дива, радості, гри і захоплення, які призводять до того, що навчатися дитині стає дійсно цікаво і набагато легше. Причому це стосується як звичайних діток, так і особливих. Читання з собаками в бібліотеках в Європі та Америці вже давно стало «фішкою» для публічних бібліотек. Окреме значення також має залучення хвостатих каністерапевтів до соціальної реабілітації людей з особливими потребами.

Так, собака не робить дива. Ефективність роботи з залученням собак залежить насамперед від спеціалістів – педагогів, психологів, дефектологів, фізіотерапевтів, реабілітологів, медиків та інших фахівців своєї справи. Проте налагоджена і грамотна співпраця спеціаліста, собаки і провідника собаки грають тут дуже важливу роль.

Саме тому, з метою розвитку каністерапії на Буковині, ознайомлення і залучення спеціалістів з цього напрямку, підвищення мотивації до навчання у дітей, залучення до активної допомоги людям з особливими потребами власників собак, волонтерів, організації читань, арт-пікніків, візитів, інших заходів реалізується абсолютно унікальний для нашого краю проект «Каністерапія як ефективний спосіб мотивації до навчання та соціальної реабілітації людей з особливими потребами» громадською організацією «Джем ШМ» за підтримки Чернівецької обласної ради.

Стартовою подією проекту є організація дводенного тренінгу з каністерапії 30-31 серпня, який проведе у Чернівцях відомий в Україні та за кордоном спеціаліст Олександра Береговенко (Львів).

Участь в тренінгу є безкоштовною. Тренінг триватиме з 11.00 до 17.00.

Потрібна попередня реєстрація.

https://docs.google.com/forms/d/136myFY2LvtwXfsEQPDmB3vRTOyjd3dn0TOd54Hlqhts

Запрошуємо до участі в тренінгу фахівців, які працюють з дітьми та людьми з особливими потребами, спеціалістів, педагогів, реабілітологів, медиків, психологів, психотерапевтів, власників собак, кінологів, батьків особливих дітей, волонтерів, представників громадських організацій, бібліотек.

Наступними заходами проекту буде відбір та навчання собак, проведення занять з каністерапії, організація читань з собаками в бібліотеках, візити, арт-пікніки.

Запрошуємо до співпраці всіх, кому цікавий цей проект.

Організатор – Антоніна Гошовська.

Телефон для звязку 0503748710Comments are closed.