Вшанування довгожителів міста до Міжнародного дня людей похилого віку та Дня міста « Офіційний портал Чернівецької міської ради
30.03.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
В Чернівцях вже традиційним стало широке відзначення Міжнародного дня людей похилого віку в рамках святкування Дня міста.
Хорошою традицією в Чернівцях стало розпочинати святкування Дня міста з вітання найповажніших чернівчан, які досягли 100-літнього віку.
Ось і цього року 30 вересня та 1 жовтня, в Міжнародний день людей похилого віку, в оселі, де проживають 100-літні чернівчани, завітали керівники міста, щоб вручити їм квіти, подарунки, побажати здоров’я і бадьорості.
Наразі 8 чернівчан і чернівчанок досягли столітнього рубежу. Це люди, які все життя невтомно працювали на благо громади і родини.
30 вересня міський голова Микола Федорук вшанували одного з найстаріших чернівчан Івана Васильовича Паламарчука.
Паламарчук Іван Васильович (11.03.1908 року народження) в березні цього року відсвяткував свою 101-шу весну. Народився в селі Олексіївка Сокирянського району. Учасник Великої Вітчизняної війни, має майже 45 років трудового стажу. Майстер-самоук, ще в селі підробляв завдяки зробленій власноруч молотарці. Іван Васильович 43 роки пропрацював на залізниці – спочатку ремонтником, слюсарем в Чернівецькому вагонному депо, а згодом провідником на далеких маршрутах. Вийшовши на пенсію, продовжував працювати до 80 років. Донедавна ще працював на дачі, доглядав сад та город. Одружився в 1933 році і багато років прожив з дружиною в злагоді. Виховав двох дітей, двох внуків, тішиться двома правнуками.

1 жовтня з поздоровленнями та подарунками до найстарішого чернівчанина Зісіліса Цоліка Хаймовича, 100-літньої довгожительки Гортензії Антонівни Герасимюк та 103-річної Олени Тимофіївни Панащі завітала заступник міського голови Інна Онацька.
Зісіліс Цолік Хаймович (17.10.1905 року народження) готується 17 жовтня зустріти свій 104-й рік народження. Турбота дружини Рози та догляд обласного благодійного фонду «Хесед-Шушана» підтримують в ньому оптимізм і бадьорість. Ще минулого року Цолік Хаймович двічі на день самотужки відвідував синагогу. Сьогодні для нього це складно, однак кожної суботи він самостійно спускається з четвертого поверху і вже не пішки, а на таксі відправляється в синагогу, щоб помолитись за здоров’я і благополуччя рідних, друзів, Чернівців і чернівчан.
Герасимюк Гортензія Антонівна (15.08.1909 року народження). Народилась довгожителька в Чернівцях в багатодітній родині. Мати померла, коли їй було всього 15 років. Дівчині довелося доглядати ще своїх чотирьох братів і сестер. Батько оженився знову і взяв жінку з 5-ма дітьми. Проживала в той час родина в Румунії, де юна Гортензія працювала ткалею на текстильній фабриці. Коли їй виповнилось 18 років, переїхала до родичів в Чернівці, де на другий після приїзду день пішла працювати ткалею на ткацьку фабрику. В післявоєнний час майже я 20 років пропрацювала на виробничому об’єднанні «Восход». Разом з покійним чоловіком, який працював в театрі ім. О.Кобилянської столяром-декоратором, прожила в злагоді 48 років. Виховали двох доньок, чотирьох онуків. Дочекалась і двох правнуків. Свій трудовий шлях Гортензія Антонівна пройшла з гідністю. Коли після травми ноги не змогла виконувати норми ткалі на ткацькому виробництві, почала працювати надомницею. В її домі завжди панувала тепла та доброзичлива атмосфера. Друзі дітей приймалися з радістю, пригощалися пирогами, які з любов’ю і майстерністю виготовляла Гортензія Антонівна. А ще вона дуже гарно співала. І в свій день народження численних гостей пані Гортензія привітала піснями. Як справжня чернівчанка, ювілярка співала українською, румунською, а пісня «Тум балалайка» прозвучала в її виконанні на ідиш.
Найстаріша чернівчанка Панаща Олена Тимофіївна (02.04.1906 року народження). Свою 103-у весну відзначила 2 квітня. Народилася в Полтавській області в багатодітній сім’ї робітників. Була наймолодшою з дітей. З чоловіком Іваном побрались у 1929 році. Разом працювали в колгоспі, виховали 5 дітей. Винянчила вісім онуків, має трьох правнуків. В Чернівцях живе з 1977 року. Олена Тимофіївна дуже любить співати, досі пам’ятає багато пісень своєї молодості, любить дивитися телесеріали, в чому їй допомагає слуховий апарат, придбаний міською радою. Все своє життя Олена Тимофіївна живе з вірою в добро, дуже любить спілкуватися з людьми і з оптимізмом дивиться в майбутнє.
Приєднаються до привітань довгожителів міста і управління праці та соціального захисту населення міської ради, комунальний центр «Турбота. Вони завітають до найстаріших і поважніших чернівчан Криворучко Леокадії Антонівни, Клятих Єлізавети Іванівни, Попович Рахіль Омелянівни, Сорочан Вікторії Георгіівни.
Криворучко Леокадія Антонівна (08.03.1909 року народження) – корінна чернівчанка. Все життя у русі, в роботі. Її трудове життя пов’язано з колгоспом «Червона Зірка» ( село Стара Жучка, нині Садгірський район міста), де косила, сапала, складала снопи. Пережила голод, Велику Вітчизняну війну. Разом з чоловіком виховала трьох дітей, винянчила трьох онуків. Нині тішиться правнуками.
Клятих Єлизавета Іванівна (09.08.1909 року народження). Народилась в Курській області в багатодітній сім’ї. В 1930 році переїхала на Донбас, де працювала на шахті. Під час Великої Вітчизняної війни втратила чоловіка і чотирьох дітей, залишилась одна донька. В 1953 році донька поїхала навчатися в Чернівці, куди згодом переїхала Єлизавета Іванівна. Має правнука, правнучку, пра-правнука і пра-правнучку.
Попович Рахіль Омелянівна (05.09.1909 року народження) народилась в селі Шипинці Кіцманського району в сім’ї робітників. Крім Рахіль, в сім’ї виховувалося ще п’ятеро дітей. Це були тяжкі роки. В 1914 році Рахіль Омелянівна переїхала в Чернівці, де і проживає по теперішній час. Працювала техпрацівницею в кінотеатрі ім. Ю.Федьковича та займалася вихованням чотирьох дітей. В 1947 році в шестирічному віці від голоду помер один з синів. Тяжким тягарем в серці української жінки, відгукнулася біль від втрати дитини. Рахіль Омелянівна має численну родину, шість онуків. Півтора року як хвороба прикувала працьовиту жінку до ліжка. До останнього часу Рахіль Омелянівна сама вела господарство, працювала в городі, завжди була при доброму настрої і співала.
Сорочан Вікторія Георгіївна (24.06.1906 року народження). В червні відзначила свій 103-й рік народження. Народилася Вікторія Георгіївна в Костинцях на Сторожинеччині у багатодітній родині, де було п’ятеро дітей. У 22 роки вийшла заміж. Народила шістьох дітей, але троє померло ще малими. Дочекалася трьох онуків та п’ятьох правнуків. Старожилка пережила дві війни, голод. В голодному 1947 році годувала людей, віддавала останнє, хоча сама жили дуже бідно. У Чернівцях Вікторія Георгіївна мешкає вже 37 років, хоча й досі тужить за сільською хатою. Обидві доньки, Марія та Отілія, вважають таємницею маминого довголіття її енергійність та оптимізм. У молодості Вікторія Георгіївна дуже любила співати, все село сходилося її послухати. Голос у неї був дуже сильний і гарно поставлений. Надзвичайно гарно вона танцювала, і вальс, і «Гуцулку», і різні народні танці.
В ці дня керівники районних в місті рад разом з працівниками управлінь праці та соціального захисту населення привітають вдома чернівчан, яким виповнилося 98-99 років. Комунальний центр соціальної та медичної допомоги одиноким та непрацездатним громадянам «Турбота» 2 жовтня проведе святковий вогник в ресторані «Київ» для 150 підопічних похилого віку.
1 жовтня в міській раді відбудуться урочистості з нагоди Дня ветерана та Міжнародного Дня людей похилого віку, в яких візьмуть участь ветерани війни та праці.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *