Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба « Офіційний портал Чернівецької міської ради
09.04.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба, яка супроводжується гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової системи, м’язевими болями, жовтухою, інколи висипкою. Лептоспіроз належить до природно – осередкових інфекцій. Ендемічною зоною в м. Чернівцях є Садгірський район. Збільшення захворюваності відбувається під час повені (1991, 2008 рік).

Джерелом для людини є тварини: дикі та домашні. Частіше всього це дрібні гризуни: польові та хатні миші, водяні чи польові сірі щури. Людина в більшості випадків заражається при купанні або при використанні для господарських і побутових потреб воду з відкритих водоймищ, яка інфікована хворими тваринами. Можливе зараження під час сільськогосподарських робіт у вологих зонах, полюванні та рибалці, при догляді за худобою, яка хвора на лептоспіроз. Особливу небезпеку несуть сірі щурі і хатні миші, які оселяються в домівках, підвалах і господарських будовах. Їх виділеннями інфікуються харчові продукти, з якими захворювання передається людині. Збудник з зовнішнього середовища потрапляє в організм через пошкоджену шкіру, слизові оболонки ротової порожнини та шлунково-кишкового тракту, очі, ніс.

Інкубаційний період 7-14 днів. Початок захворювання гострий. Температура тіла досягає 39-40градусів. Триває 5-10 днів. З самого початку хвороби виражена загальна слабкість, головний біль, нудота, блювота. Характерною ознакою біль у м’язах не тільки під час руху, а і в спокої. Найсильніший біль спостерігається в литкових м’язах, дещо менший у м’язах спини, грудей. Тривалість больового синдрому 8-10 днів. Звертає на себе увагу почервоніння обличчя, шиї, склер, герпетична висипка на губах, крилах носа. Виникає кашель, задуха.

Лептоспіроз може протікати у двох формах: жовтушній і без жовтушній. При жовтушній формі змінюються колір шкіри, склер, видимих оболонок від легкого – жовтушного кольору до яскравого шафрано – червоного. Майже у всіх хворих збільшена печінка, у кожного другого селезінка. На 3-6 день на кінцівках і тулубі з’являється яскраво-рожева висипка. При важкому перебігу (коли хворий звертається до лікаря на 5-7 день хвороби ) можливий летальний кінець захворювання. В профілактиці лептоспірозу особливе значення мають заходи направлені на обмеження контакту людини з гризунами, хворими сільськогосподарськими тваринами, зараженими кормами і водою. Для запобігання зараженню необхідно працювати в щільному взутті, харчові продукти зберігати в щільній упаковці в недоступному для гризунів місці. Категорично забороняється вживати для пиття воду з польових і лісних водоймищ, джерел струмків, озер, річок. Не рекомендується мити в них руки при наявності подряпин на шкірних покровах. В населених пунктах зараження людини можливе від мишей і сірих щурів, тому важливе значення має проведення дератизації. Після перенесеного захворювання утворюються типоспецифічний імунітет, тобто людина може захворіти іншим типом лептоспірозу.

Управління охорони здоров’я

Лікар-інфекціоніст О. ЛазніковаЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *