Вакцинація – запорука здоров’я! « Офіційний портал Чернівецької міської ради
09.08.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Вакцинація – це самий ефективний захист проти інфекційних захворювань, відомий сучасній медицині.
Завдяки ефективній імунізації більшість людей ніколи не відчувала на собі наслідків спалахів захворювань, яких можна уникнути за допомогою щеплень. В умовах низької захворюваності деякі люди вважають, що вакцинація є небезпечніша, ніж саме захворювання чи його наслідки. Ці помилкові уявлення призводять до низького рівня охоплення щепленості населення та до нового росту захворюваності. Підтвердженням цього є спалах дифтерії в 90 – х роках, кору в 2006-2007 років.
Серед мікроорганізмів, проти яких ведеться успішна боротьба, розрізняють бактерії (збудник туберкульозу, дифтерії, коклюшу, правцю, гемофільної інфекції) та віруси (збудники кору, краснухи, поліомієліту, гепатиту В, епідемічного паротиту).
Основним принципом вакцинації являється введення в організм людини ослаблений чи вбитий хвороботворний агент для того, щоб виникла стимуляція продукції антитіл для боротьби зі збудником захворювання.
Через певний проміжок часу після вакцинації проводиться ревакцинація. Це потрібно для підтримання імунітету, що виробився на попереднє щеплення.
Вакцинація є ефективною якщо виконана повна схема вакцинації та своєчасно проводяться ревакцинації.
Вакцини захищають тільки від тих інфекцій, антигени яких входять в їх склад. Наприклад, вакцина проти грипу не захищає від інших інфекцій дихальних шляхів.
Зниження чи відсутність інфекцій, які контролюються засобами імунопрофілактики є наслідком ефективної імунізації.
Міська СЕС закликає чернівчан не відмовлятися від щеплень, отримувати повну інформацію від лікаря щодо певної вакцинації, прислуховуватися до думки фахівців.
Щеплення в Чернівцях проводиться безкоштовно в усіх лікувально – профілактичних поліклінічних установах згідно календаря щеплень. Перед кожним щепленням проводиться лікарський огляд та вимірювання температури.
Вакцина, яка використовується для щеплень в Україні – сертифікована, пройшла контроль якості та доставлена в лікувально–профілактичні установи із дотриманням “холодового ланцюга”.

Завідуюча епідеміологічним відділом
міської СЕС Вострікова І.С.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *