Схвалено міську регіональну Угоду на 2010-2012 роки « Офіційний портал Чернівецької міської ради
30.03.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Угоду між виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, президією Чернівецької обласної ради профспілок і Чернівецькою міською організацією роботодавців на 2010-2012 роки схвалено 27 квітня. Угоду підписали міський голова Микола Федорук, голова облпрофради Володимир Шкварковський та голова міської організації роботодавців Стелла Станкевич.


Активну участь в обговоренні проекту угоди взяли члени виконкому, депутати, керівники міських галузевих комітетів профспілок.
Основними спільними пріоритетами сторони визначили детінізацію економіки, зокрема, вжиття спільних заходів для боротьби з тіньовою зайнятістю та виплатою зарплати в «конвертах», ліквідацію заборгованості із виплати заробітної плати , збереження та посилення соціальних гарантій. Звернуто увагу, що приховування реальної величини заробітної плати, як спосіб уникнення оподаткування та сплати страхових внесків до соціальних фондів, послаблює соціальний захист працюючих. Ініціатором застосування такої схеми здебільшого виступає роботодавець. Тому тепер до протидії такому негативному явищу долучаться профспілки та міська організація роботодавців.
Активніше профспілки та роботодавці братимуть участь у розробці тарифної політики у сфері житлово-комунальних послуг, організації з цих питань громадських слухань.
Пріоритетом залишається забезпечення чернівчан роботою, створення якісних робочих місць з відповідною заробітною платою та умовами праці. Зокрема, розмір нарахованої середньомісячної заробітної плати в середньому на одного працівника в минулому році в Чернівцях становив 1643 грн, що на 7,9% перевищує середньообласний показник. Угодою передбачено добитися співвідношення частки основної заробітної плати у середній заробітній платі працівників всіх галузей до 70%, сприяти щорічному збільшенню частки оплати праці у собівартості продукції щонайменше на 3-4% у порівнянні з минулим роком при одночасному зменшенні матеріальних витрат.
Важливу роль у вирішенні соціальних питань працюючих відіграватиме колективно-договірне регулювання. Станом на 1 січня цього року в управліннях праці та соціального захисту населення районних в місті рад зареєстровано 794 колективних договори,з яких 195 – в минулому році. Звернуто увагу, що повільно до колективно-договірного регулювання залучається малий та середній бізнес, де наймані працівники не завжди отримують належний соціальний захист та гарантії дотримання своїх прав.
Буде також посилено увагу до питань поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, профілактики травматизму невиробничого характеру, літнього оздоровлення дітей, у першу чергу в заміських таборах та санаторіях, підготовки робітничих кадрів, підтримки місцевого товаровиробника та виробництва якісної харчової продукції з місцевої сировини.
За результатами обговорення вирішено спрямувати звернення до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання питання про надання працівникам охорони здоров’я допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

Угоду  між виконавчим комітетом Чернівецької міської ради, президією Чернівецької обласної ради профспілок і Чернівецькою міською організацією роботодавців на 2010-2012 роки схвалено 27 квітня. Угоду підписали міський голова Микола Федорук, голова  облпрофради Володимир Шкварковський та голова  міської організації роботодавців Стелла Станкевич.

Активну участь в обговоренні проекту угоди взяли  члени  виконкому, депутати, керівники міських  галузевих комітетів профспілок.

Основними спільними пріоритетами сторони визначили детінізацію економіки, зокрема, вжиття спільних заходів для  боротьби з тіньовою зайнятістю та виплатою зарплати  в «конвертах», ліквідацію заборгованості із виплати заробітної плати , збереження та  посилення соціальних гарантій. Звернуто увагу, що приховування реальної величини заробітної плати, як спосіб уникнення оподаткування та сплати страхових внесків до соціальних фондів, послаблює соціальний захист працюючих. Ініціатором застосування такої схеми здебільшого виступає роботодавець. Тому тепер до протидії такому негативному явищу долучаться профспілки  та міська організація роботодавців.

Активніше профспілки та роботодавці  братимуть участь у розробці тарифної політики у сфері житлово-комунальних  послуг, організації з цих питань громадських слухань.

Пріоритетом залишається забезпечення чернівчан роботою, створення якісних робочих місць з відповідною заробітною платою та умовами праці. Зокрема, розмір нарахованої середньомісячної заробітної плати в середньому на одного працівника в минулому році в Чернівцях  становив 1643 грн, що на 7,9%  перевищує середньообласний показник. Угодою передбачено добитися співвідношення частки основної заробітної плати у середній  заробітній платі працівників всіх галузей до 70%, сприяти  щорічному збільшенню частки оплати праці у собівартості продукції щонайменше на 3-4% у порівнянні з минулим роком при одночасному зменшенні матеріальних витрат.

Важливу роль у вирішенні соціальних питань працюючих відіграватиме колективно-договірне регулювання. Станом на 1 січня цього року в управліннях праці та соціального захисту населення районних в місті рад зареєстровано 794 колективних договори,з яких 195 – в минулому році. Звернуто увагу, що повільно до колективно-договірного регулювання залучається  малий та середній бізнес, де  наймані працівники  не завжди отримують належний соціальний  захист та гарантії дотримання своїх прав.

Буде також  посилено увагу до питань поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, профілактики травматизму невиробничого характеру, літнього оздоровлення дітей, у першу чергу в заміських таборах та санаторіях, підготовки робітничих кадрів, підтримки місцевого товаровиробника та  виробництва якісної харчової продукції з місцевої сировини.

За результатами обговорення вирішено спрямувати звернення до Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання питання про надання працівникам охорони здоров’я допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *