43% батьків вважають, що всі учні молодших класів повинні отримувати безкоштовні сніданки у школах « Офіційний портал Чернівецької міської ради
19.09.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
З метою підвищення  якості  шкільного харчування  та запровадження змін, спрямованих на формування у школярів здорових харчових звичок, міське управління освіти  провело опитування 45% батьків учнів 1-4 класів  шкіл міста.  43% опитаних батьків висловилися за те, щоб міський бюджет оплачував 100% вартість сніданків для всіх школярів 1-4 класів. Лише 5% батьків вважають, що  сніданок у школі для молодших школярів взагалі не потрібен.

36%  опитаних батьків  вважають, що з міського  бюджету варто оплачувати 50% вартості повноцінного сніданку учнів 1-4 класів, а решту  можуть доплачувати батьки. 24% опитаних висловилися за те, щоб сніданки  в 1-4 класах  з міського бюджету оплачувалися лише для  дітей пільгової категорії (діти-сироти, діти з малозабезпечених родин, діти з родин загиблих та учасників бойових дій, діти з інвалідністю, які навчаються на інклюзії), а решта дітей їх може оплачували за кошти батьків.

Батьки готові у середньому оплачувати за шкільний  сніданок 16 гривень, обід – 32 гривні.

73%  батьків  підтримують впровадження у шкільне меню страв із рецептурного збірника  Євгена  Клопотенка (без трансжирів, менше солі, олії, більше  овочів та спецій, цікавих комбінацій продуктів, які  використовують у кулінарних традиціях різних народів),  77% вважають, що у шкільних їдальнях варто розвивати практику «шведського столу», коли дитина самостійно має можливість обирати страву за смаком із кількох пропозицій.

84%  опитаних батьків підтвердили, що їх дитина  снідає у школі, а  61% учнів молодших класів в школі обідають, 13%  користуються пільгою на харчування.

21% батьків знайомляться  з денним меню у школі щодня, 57% – інколи, 20%  меню не цікавляться взагалі. Майже третина батьків не завжди задоволені якістю  шкільних обідів та сніданків. Зокрема, їх не задовольняє  малий вибір страв у меню (25%),  висока ціна обіду (21%),  асортимент продуктів (18%), відсутність фруктів (14%),  малі порції (11%),  зовнішній вигляд страви (7%).

Серед  страв, від яких діти категорично відмовляються у шкільній їдальні, батьки назвали овочеві супи, розсольник, горох, ячмінну, пшеничну та перлову каші, тушковану капусту, кисіль.  Полюбляють  діти їсти у шкільній столовій вінегрет, курячі відбивні та смажену курку, сосиски, ковбасу, картоплю, макарони, сир, оладки, піцу, гарячі бутерброди, булочки.

Батьки вважають, що у шкільному меню обов’язково мають бути  страви дієтичного харчування, зокрема вегетаріанські супи, молочні продукти та молочні  каші, печені яблука з сиром, овочеві салати, запечене м’ясо та овочі, свіжі фрукти. 86% опитаних батьків  висловилися за те, щоб у школах запровадили профілактику у дітей йододефіциту

Для поліпшення якості харчування  у школах батьки пропонують урізноманітнити шкільне меню, запровадити «шведські столи», додати до  асортименту  молочні, кисломолочні  продукти, менше  використовувати смаженого, напівфабрикатів, покращити естетичне оформлення страв, посилити контроль за якістю продуктів.

Результати опитування будуть враховані під час замовлення послуг з організації шкільного харчування у 2020 році.

Питання  вартості харчування для учнів  шкіл у 2020 році 19 листопада розглядатиме виконавчий комітет міської ради.Comments are closed.