Соціальне партнерство та соціальний діалог продовжуються і набувають нового розвитку « Офіційний портал Чернівецької міської ради
06.07.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Четвертий рік поспіль триває співпраця в рамках соціального діалогу між виконавчим комітетом Чернівецької міської ради та президією Чернівецької обласної ради профспілок і Чернівецькою міською організацією роботодавців.
У 2006 році відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради, президії обласної ради профспілок та міської організації роботодавців від 18.07.2006 р. № 227/6 було утворено Чернівецьку міську тристоронню соціально-економічну раду, яка діє в рамках соціального партнерства і рівноправності сторін.
Тристороння рада на паритетних засадах об’єднує представників міської ради, профспілок та роботодавців і у відповідності з регіональною Угодою на 2007-2009 роки забезпечує конструктивне соціальне партнерство в Чернівцях. Пріоритетом в діяльності тристоронньої соціально-економічної ради є забезпечення нормальної життєдіяльності міста, захист соціально-економічних і трудових інтересів чернівчан.
Контролює і координує хід виконання Угоди міська тристороння соціально-економічна рада, засідання якої проводяться відповідно до розробленого та затвердженого графіка.
Протягом 2007-2009 років проведено 6 таких засідань, на яких розглянуто хід виконання зобов’язань Угоди з різних напрямків. Сторонами соціального партнерства проводилася відповідна робота щодо їх реалізації.
3 грудня 2009 року на черговому засіданні тристоронньої ради, яке проводив її співголова, перший заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Попадюк М.П., йшлося про виконання положень Угоди щодо організації оздоровлення, культурного дозвілля чернівчан.
Члени тристоронньої ради заслухали з цього питання інформації начальників управління культури міської ради Волинця Г.І., управління охорони здоров’я Тарасюк В.І., голови обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг, заступника голови обласної ради профспілок Мельника С.М. Учасниками засідання було обговорено стан та перспективи розвитку фізичної культури та спорту в м. Чернівцях.
Окрему увагу було приділено злободенному на сьогодні питанню щодо рівня заборгованості із заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях міста та виконання графіків її погашення. З ситуацією із виплатою заробітної плати чернівчанам учасників засідання детально поінформувала начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради А.Д.Круглецька. В своєму виступі вона зазначила, що своєчасності виплати заробітної плати приділяється значна увага, як виконавчими органами міської ради так і представниками профспілок та роботодавців. Зокрема, у березні поточного року управлінням праці та соціального захисту населення міської ради був складений і погоджений з облпрофрадою та міською організацією роботодавців графік погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста. Представники профспілок приймають участь у засіданнях міської комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За рішенням виконавчого комітету міської ради оновлено склад цієї комісії, до якого відтепер входитимуть і роботодавці. За 11 місяців поточного року проведено 10 засідань міської комісії, на яких заслухано 85 звітів керівників підприємств, що мають заборгованість із заробітної плати.
У вирішенні соціальних питань працюючих чернівчан важливу роль відіграє колективно-договірне регулювання, наявність і якість укладених колективних договорів. На цьому наголосив у своєму виступі генеральний директор ЗАТ «Чернівецький хімічний завод» В.Візнюк, який є членом тристоронньої ради від роботодавців. Однак, не всі роботодавці прагнуть укладати цей важливий документ. Присутні були одностайні в думці про те, що організації роботодавців не повинні залишатися осторонь таких проблем. На підприємствах міста необхідно продовжувати роз’яснювальну роботу щодо необхідності укладення колективних договорів незалежно від форм власності та контролювати виконання двосторонніх зобов’язань. Такий підхід до справи сприятиме відповідальності за прийняті рішення та їх результативності. Соціально-економічна рада ухвалила доцільність проведення обласною радою профспілок районних (галузевих) семінарів з керівниками підприємств з питань колективно-договірного регулювання відносин.
В березні 2010 року підводитимуться підсумки виконання Угоди на 2007-2009 роки. Саме тому членами ради було обговорено організацію роботи з розробки проекту нової Угоди між виконавчим комітетом Чернівецької міської ради та президією Чернівецької обласної ради профспілок і Чернівецькою міською організацією роботодавців на 2010 – 2011 роки. Прийнято рішення про створення робочої комісії та затверджено її склад.
Попереду нова робота задля територіальної громади міста.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *