Презентація стаціонарного посту спостереження за забрудненням атмосферного повітря « Офіційний портал Чернівецької міської ради
06.07.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Спостереження і контроль за рівнем забруднення атмосфери поза зоною безпосередньої дії промислових джерел сьогодні потребує значної уваги і подальшого удосконалення.
Досі Чернівецький обласний центр з гідрометеорології проводив спостереження за забрудненням атмосферного повітря на 2-х стаціонарних постах, які розташовані в м. Чернівцях за адресами вул. Заводська, 34 (район заводу теплоізоляційних матеріалів) та вул. Головна, 265-А (район ВАТ”Електронмаш”). Ці спостереження виконуються впродовж 33 років. За цей період відібрано та проаналізовано 320 тисяч проб атмосферного повітря, в яких визначений вміст основних домішок, а саме: пил (завислі речовини), двоокис сірки, окис вуглецю, двоокис азоту і специфічних речовин, такі як окис азоту, фенолу, фтористого водню, хлористого водню, формальдегідів.
Сьогодні на території спортивно-оздоровчої установи “Буковина” на вул. О.Гузар, 1 влаштований ще один стаціонарний пост спостереження за забрудненням атмосферного повітря оснащений необхідним обладнанням й приладами, який призначений для забезпечення безперервної реєстрації вмісту забруднюючих речовин чи регулярного відбору проб повітря для наступного аналізу. Одночасно з відбором проб повітря визначають метеорологічні параметри: напрямок й швидкість вітру, температуру повітря,стан погоди й підстелюючої поверхні.
Пост спостереження за забрудненням атмосферного повітря на території спортивно-оздоровчої установи “Буковина” влаштований за рахунок коштів фонду охорони та раціонального використання природних ресурсів. Генеральним підрядником по проектуванню даного об’єкта виступив інститут “Чернівціагропроект” (керівник Галайко Г.М.), а по влаштуванню – ВАТ “ПМК-76” (голова правління Каглянчук В.І.), вартість всіх будівельно-монтажних робіт склала 117,0 тис. грн. Саме цю частину коштів міська рада спрямувала на встановлення поста і підключення його до мереж, а за рахунок коштів Чернівецького обласного центру з гідрометеорології пост обладнаний приладами для спостережень за атмосферним повітрям.
Будівля – металевий кіоск.
Розміри павільйону: 2,0 м. * 3,6 м. Висота 2,6 м. Вага – 3 т.
Фундаменти запроектовані монолітні стрічкові бетонні клас В10.
Павільйон обладнаний системою відбору повітря, системою кондиціонування повітря, терморегулятором, джерелом безперебійного живлення, приладами для відбору проб завислих речовин і основних та специфічних речовин, напрямку та швидкості повітря, газоаналізатором.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *